«ЗРОБИ ТЕСТ! ПРОСТА ДІЯ МОЖЕ ЗНИЗИТИ РИЗИК»

У Полтаві пройшов День профілактики діабету.  Полтавці мали змогу безкоштовно обстежити рівень цукру в крові та виміряти артеріальний тиск у двох амбулаторіях Центру первинної медико-санітарної допомоги № 1, що по вулицях Великотирнівській, 29/2 та Олеся Гончара, 27а, а також в амбулаторіях № 4 та № 5 ЦПСМД № 2, що по вулиці Івана Мазепи, 36

О 9 годині ранку 15 листопада в холі закладу на Великотирнівській людно.

80-річний Володимир Фьодоров проходить обстеження одним із перших.  Результатами задоволений – цукор у нормі (6,1 мілімоль), тиск – 135 міліметрів. Про акцію дізнався з повідомлення на телеканалі ІРТ.

43-річна Людмила Миколенко прийшла за довідкою для сина-школяра, побачила чергу і вирішила обстежитися. Каже, цукор виявився гранично допустимим. Це не дуже засмутило, але насторожило. Пора трошки «посидіти» на дієті.

Галині Івановій 73 роки. На гіпертонію хворіє давно. Говорить, що здоров’я не зберегла з молодості. А зараз дошкуляють депресія та песимізм: «Самотність дошкуляє, тому часто дивлюся телевізор. А вся ота говорильня дуже дратує. Звідси депресія, тиск. Краще б книжки читати, але обидва ока прооперовані. Сьогодні результатом обстеження задоволена: для мого віку, стану та діагнозів аналізи нормальні. Це моя амбулаторія. Спеціалісти тут гарні.  Мій сімейний лікар – Аліна Олександрівна Сохань, дільнична медсестра – Ольга Миколаївна. Я їм дуже вдячна».

За словами директора ЦПМСД № 1 Віталія Павленка, на обліку в Центрі перебувають майже 5 тисяч хворих на діабет. Але цього дня запрошували обстежитися не лише хворих, а й їхніх родичів, знайомих, сусідів, щоб залучити якомога більше мешканців міста, виявити хворих, узяти на облік і вчасно попередити ускладнення.

«Протягом кількох днів ми обстежили 20 тисяч людей у Києві, Львові, Дніпрі, – розповідає  радник Президента Національної академії медичних наук України Віталія Цимбалюка – Олена Євстігнеєва. – Міряли тиск і визначали вміст цукру у крові в супермаркетах, поліклініках, за гарної погоди – навіть на вулицях.  Отримали тривожні показники. Норма цукру у крові складає 6,2 мілімоль на літр, виявляємо і  28, і навіть 31 мілімоль у людей, які до цього випадкового обстеження навіть не підозрювали, що мають діабет. Бо він протікав безсимптомно. Саме в цьому – найбільша небезпека. В Україні зареєстровано 1 мільйон 350 тисяч хворих на діабет. Насправді їх разів у 5 більше. Тому ми й проводимо ці акції пересічних людей, які зазвичай на обстеження не поспішають».

Аналіз минулорічних звернень показав, що найчастішим ускладненням діабету є навіть не серцево-судинні проблеми, як очікувалося, а ампутація кінцівок.

«Ми привезли до Полтави зручні глюкометри, які за 5 секунд показують результат. Потрібна одна крапелька крові. Якщо аналіз показав підвищений рівень цукру, пацієнт одразу йде до лікаря на дообстеження», – говрить Олена Євстігнеєва.

Керівник Полтавського обласного Центру здоров’я Ніна Дурдикулиєва пояснює, що «такі послуги у сімейного лікаря можна отримати будь-якого дня, з пацієнта за ці медичні процедури грошей не беруть ніколи. Але зараз триває тиждень боротьби з діабетом. Акція має на меті привернути увагу до хвороби та її ускладнень».

Довідково: у центрі ПМСД №1 цього дня пройшли обстеження 247 полтавців, підвищений вміст цукру у крові виявлено у 74-ох пацієнтів. З них вперше дізналися про хворобу 23 людей. Підвищений артеріальний тиск виявили у 139-ти полтавців, з них вперше у 21-го.

У центрі ПМСД №2 обстежилося 124 людини, вперше дізналися про свій цукровий діабет 8 пацієнтів. Підвищений артеріальний тиск вперше виявлено у 6-ти полтавців. Усі ці пацієнти направлені на дообстеження до сімейних лікарів.

ПРЕС-ЦЕНТР ДОЗ ОДА

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

5 + nine =