ЗАХИСТИМО НАШИХ БАТЬКІВ ВІД КОРОНАВІРУСУ

Із чого починається Вітчизна? З рідної домівки, отчого порогу, маминої пісні, міцної батьківської долоні. Наша пам’ять дбайливо береже найдрібніші деталі щасливого дитинства: росяні краплини літнього світанку, сонячне намисто калинового кетягу, тихий         подих весняного вітру. І які б не судила нам доля життєві мандри, жодні відстані не зможуть обірвати струни бентежних мелодій, що єднають людські серця з невичерпними джерелами материнської любові.

        Батьки – це коріння роду. Ми усвідомлюємо усією душею, яке то щастя – мати маму і тата. Вони вели нас по життю від народження, вклали в нас усе найкраще, виховали, дали освіту, щедро ділилися власним досвідом. Сьогодні для дорослих дітей настала черга подбати про батьків.

        Величезним викликом для суспільства стала пандемія коронавірусу COVID-19, що охопила більшість країн та всі континенти світу. Кількість інфікованих коронавірусом у світі вже перевищила 12 мільйонів осіб, померли – більш як півмільйона. Ця інфекція надзвичайно небезпечна для літніх людей. Наразі,  як ніколи, потребують підтримки і допомоги люди віком старше 60 років. 

В  Україні кількість випадків коронавірусної інфекції також щоденно збільшується і вже сягає понад 53,5 тисячі осіб. Померли більш як 1300 людей. Найвища летальність спостерігається у віковій групі 80- 89 років

У Полтавській області з початку пандемії станом на 13 липня 2020 року підтверджено 333 випадки цього захворювання. З них дітей – 21, медпрацівників – 71. 13 людей врятувати не вдалося. Одужали від коронавірусної інфекції 297 мешканців області. Статус підозрюваних на цей день мали 1813 осіб (ті, хто був у контакті з хворими, прибули з-за кордону тощо).

Чому в зоні підвищеного ризику захворюваності та смертності від нової коронавірусної інфекції знаходяться люди похилого віку? Бо у більшості з них організм ослаблений так званими вік-асоційованими захворюваннями: серцево-судинними, легеневими, онкологічними, цукровим діабетом, деменцією, захворюваннями кістково-м’язової системи. Крім того у літніх людей спостерігається зниження імунітету.

У зв’язку зі складною епідеміологічною ситуацією в Україні обов’язок дітей – забезпечити батьків медикаментами та продуктами харчування, щоб їм не доводилося часто відвідувати аптеки, ринки, магазини. Зробіть все для того, щоб ваші батьки якомога менше виходили з дому. Для них дотримання всіх заходів профілактики і способів захисту від вірусів набувають особливого значення.

Правила дуже прості, але нехтування ними несе загрозу життю і здоров’ю. Під час карантину слід уникати громадських місць і місць скупчення людей. При виході з дому треба обов’язково використовувати індивідуальні засоби захисту (маски, респіратори, за потреби – рукавички). Слідкуйте за гігієною. На вулиці, у громадських місцях намагайтеся не торкатися обличчя руками, користуйтеся антисептиком. Вдома старанно мийте руки з милом, намилюючи їх не менше 20 секунд. Особливо ретельно – після повернення з вулиці або відвідування громадських місць. Мийте руки якомога частіше.

Самотнім людям, хто не має дітей чи інших близьких родичів, варто звернутися за допомогою в соціальну службу.

На коронавірусну інфекцію хворіють і діти, й молодь. Тому дотримання правил безпеки під час пандемії має стати правилом для всіх категорій населення, не лише для літніх людей. Про це фахівці обласного лабораторного центру через засоби масової інформації нагадують постійно.

Дуже важливо під час пандемії дотримуватися здорового способу життя, відмовитися від тютюнопаління, алкоголю та інших шкідливих звичок. Це також підтримає імунну систему.

В Україні культурні родинні зв’язки завжди вважалися одним із найважливіших суспільних надбань. «Шануй батька і Бога – буде тобі скрізь дорога», – стверджує народна приказка. Тож давайте подбаємо про своїх батьків та інших близьких людей похилого віку, із зрозумінням поставимося до обмежувальних заходів. І карантинні вимоги будемо виконувати скрупульозно, спокійно та виважено.

Будьте здорові.

Андрій Хайлов, головний державний санітарний лікар області, в.о. директора ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України»;

Владислав Тертишний, лікар-епідеміолог ДУ «Полтавський обласнийлабораторний центр МОЗ України»;

Валентин Шаповал, лікар-епідеміолог ДУ «Полтавський обласнийлабораторний центр МОЗ України», заслужений лікар України, кандидат медичних наук, доцент

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

eleven − 3 =