ЇЇ ВЕЛИЧНІСТЬ МЕДИЧНА СЕСТРА

Дорогі колеги! Професія медичної сестри – одна з найгуманніших, найлюдяніших, найпочесніших та іноді найважчих на землі. У всі часи ви були і залишаєтеся зосередженням милосердя, і, мабуть, не випадково, що важка місія медичної сестри здебільшого лягає на тендітні жіночі плечі. Бо саме жіноче чутливе серце, добрі руки та велике терпіння так необхідні у нашій роботі.

З нагоди нашого професійного свята, Міжнародного дня медичної сестри, прийміть щирі вітання та безмежну вдячність за ваші чуйні серця, за врятовані життя, за повернуте здоров’я! І нехай ваша праця ніколи не буде непоміченою в суспільстві, благополуччю якого ви присвячуєте роки свого життя і звитяжної праці.

Сьогодні, коли увесь світ намагається зупинити пандемію COVID-19, як ніколи є неоціненною роль медичної сестри. Наша професія є фундаментом будь-якої системи охорони здоров’я. «Сьогодні  медсестринська служба опинилась на передовій у війні з COVID-19»,– підкреслив Генеральний директор ВООЗ д-р Тедрос Адханом Гебрейесус. У своїй доповіді він говорить про унікальну роль медичної сестри і наголошує на наданні необхідної підтримки цій категорії медичних працівників, щоб вони могли і надалі охороняти здоров’я жителів планети.

За інформацією ВООЗ у партнерстві з Міжнародною радою медичних сестер і глобальною компанією «Сестринська справа сьогодні», у світі нараховується майже 28 мільйонів медичних сестер. З 2003 по 2018 рр. їх чисельність зросла на 4,7 мільйона. Але в багатьох країнах (Африка,Східна Азія, Латинська Америка) не вистачає понад 5,9 мільйона медсестер. На жаль, до цього переліку країн входить і Україна. Медсестри від’їжджають за кордон або взагалі залишають з професію. Ситуацію ускладнює процес старіння населення: кожна  шоста медична сестра піде на пенсію в найближчі 10 років.

Для вирішення проблеми глобальної нестачі медичних працівників середньої ланки автори доповіді ВООЗ вважають за потрібне збільшити кількість випускників по спеціальності «сестринська справа» щорічно  на 8 відсотків, паралельно створюючи для них робочі місця і прийняти всі заходи для утримання уже працюючих медсестер у системі охорони здоров’я.

«Політики знають,скільки коштує підготовка і збереження медсестринських кадрів, але тільки зараз багато з них починають розуміти справжню цінність медсестри, – відзначила Аннет Кеннеді,голова Міжнародної ради медичних сестер. – Людству потрібні мільйони нових медсестер і ми закликаємо уряди країн прийняти вірне рішення і вкласти кошти в розвиток цієї благородної професії Уряд повинен ліквідувати дефіцит сестринського персоналу, і тоді медичні сестри отримають можливість з повною силою застосовувати свої знання і досвід при наданні  медико-санітарної допомоги у надзвичайних ситуаціях, – таких як сьогоднішня пандемія COVID-19».

Світ так влаштований,що деякі професії зникають – їх замінюють машини, роботи, комп’ютери… Але МЕДСЕСТРА завжди була і завжди буде. Догляд за хворими й немічними потрібен завжди, а жоден робот не замінить вмілих рук, чуйного серця, милосердної душі. Роль медичної сестри в системі охорони здоров’я переоцінити неможливо.

Людмила Самолеліс, голова Асоціації медичних сестер Полтавської області.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

6 − 2 =