ЯК ЗМЕНШИТИ РИЗИКИ

Закінчується Всесвітній тиждень обізнаності про рак шийки матки. Його мета — щоби якомога більше людей знали, як зменшити свої ризики захворіти на цю недугу.

Кожна жінка має ризик розвитку раку шийки матки! Але хвороба піддається профілактиці й цілком виліковна за умови раннього виявлення й належного лікування.

Рак шийки матки є четвертим найбільш поширеним видом раку серед жінок. Найчастіше недугу виявляють у жінок старше 30 років.

Щороку від хвороби гинуть сотні тисяч жінок: у 2019 році більше 280 тисяч жінок у всьому світі померло від раку шийки матки, а в Україні — більше 2 тисяч.

Як можна уникнути раку шийки матки?

Робіть регулярні скринінги

Розвитку раку шийки матки можна запобігти завдяки ефективному скринінгу й лікуванню передракових станів серед жінок у віці 30 років і старше. ПАП-тест (його ще називають цитологічним скринінгом) допомагає своєчасно виявити передракові стани шийки матки. Робіть його щонайменше 1 раз на 3 роки.

Вакцинуйте своїх дітей від вірусу папіломи людини

Вірус папіломи людини є головною причиною раку шийки матки. Він легко передається статевим шляхом. Рано чи пізно ним заражається понад три чверті всіх жінок, які ведуть статеве життя.

Попередити інфікування вірусом папіломи людини можна щепленням. Вакцина проти ВПЛ ― доведена та ефективна профілактика раку шийки матки. Вона на 90 % зменшує ймовірність розвитку новоутворень. Щеплення рекомендують робити у віці 9–14 років ще до початку статевого життя.

В Україні щеплення проти вірусу папіломи людини входить до Національного календаря профілактичних щеплень як рекомендоване.

Пам’ятайте, що раніше ви виявите рак шийки матки, то вищі ваші шанси на одужання.

 КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я»

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

1 × 1 =