ЯК ВПОРАТИСЯ ЗІ СТРЕСОМ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ

16 квітня – День обізнаності про стрес

Спалах COVID-19 у більшості людей може викликати стрес. Страх і занепокоєння з приводу захворювання можуть бути непосильними. Проте вміння впоратись зі стресом зробить нас сильнішими. 

 Складові та наслідки стресу під час пандемії

Страх та занепокоєння за власне здоров’я і здоров’я своїх близьких може спровокувати зміни в режимі сну, харчування, проблеми зі сном або концентрацією уваги, погіршення хронічних проблем зі здоров’ям. Також може погіршитися психічне здоров’я. Іноді людина шукає вихід зі складної ситуації через посилене вживання алкоголю, тютюну чи наркотиків.

Кому найбільше загрожують кризові ситуації?

Зазвичай найбільше страхів відчувають літні люди та люди з хронічними захворюваннями, які мають більш високий ризик тяжкого перебігу хвороби. Батьків хвилює здоров’я дітей та підлітків. Також під загрозою опинилися люди, які перебувають на передовій у боротьбі з COVID-19 – лікарі, інші медичні працівники, а також ті, хто вже мав проблеми з психічним здоров’ям.

 Як впоратиися зі стресом?

Робіть перерви від перегляду, читання чи прослуховування новин, включаючи соціальні медіа. Негативні новини, постійний потік інформації про пандемію може викликати тривогу.

Дбайте про своє тіло. Робіть зарядку, розтяжки або медитуйте. Регулярно займайтеся фізичними вправами, достатньо часу відводьте на сон. Глибоко дихайте.

Намагайтеся хачуватися збалансовано, вживати здорову якісну їжу.

Уникайте алкоголю, тютюну.

Займіться чимось, що приносить вам задоволення. Виділіть час для релаксу, хобі.

Підтримуйте зв’язок із друзями, рідними. Проговорюйте з близькими людьми свої проблеми та почутя.

КП “Полтавський обласний центр громадського здоровя”

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

5 × three =