ЯК ВАЖЛИВО, ЩОБ У ДИТИНИ БУЛИ МІЦНІ ТА ЗДОРОВІ ЗУБИ!

Проте не менш важливо, щоб малюк із самого дитинства не відчував остраху перед стоматологічним кріслом. Ось чому медичні працівники комунального підприємства «Міська дитяча клінічна стоматологічна поліклініка Полтавської міської ради» приділяють велике значення створенню контакту з маленькими пацієнтами для подолання їх побоювання перед візитом до стоматолога.

Дитячі лікарі-стоматологи, повністю оглянувши ротову порожнину дитини, вкажуть на існуючі проблеми та нададуть їй  консультативно-діагностичну та  всі види стоматологічної допомоги: терапевтичну, хірургічну та ортодонтичну. Також батьки можуть приводити своїх діточок, щоб зробити їм рентгенологічне обстеження зубів і фізіотерапевтичне лікування.

Лікувати зубки маленькі мешканці Полтавщини можуть й у відокремлених стоматологічних кабінетах, розміщених в дитячих поліклінічних відділеннях комунального підприємства «Дитяча міська клінічна лікарня Полтавської міської ради», а також в поліклініці комунального підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1 Полтавської міської ради». В дитячому поліклінічному відділенні № 2 в мікрорайоні Сади 2 та в поліклініці «Центр ПМСД № 1» у мікрорайоні Половки, стоматологічну допомогу надають лікарі-стоматологи дитячі КП «МДКСП ПМР». А у дитячому поліклінічному відділенні № 3 КП «ДМКЛ ПМР» (Авіамістечко) крім лікарів-стоматологів дитячих прийом ведуть  доценти і асистенти кафедри дитячої стоматології навчально-наукового інституту післядипломної освіти Української медичної стоматологічної академії.  

Протягом останніх років у приміщеннях дитячої стоматологічної поліклініки було проведено капітальні ремонти і значно покращилося матеріально-технічне оснащення та умови праці медичних працівників. До того ж, поліпшилися умови фізіотерапевтичного лікування, рентгенологічного обстеження та надання стоматологічної допомоги пацієнтам терапевтичної, хірургічної й ортопедичної служб.

У КП «МДКСП ПМР» на 1-му поверсі функціонує кабінет для прийому дітей з інвалідністю. Кабінет оснащено сучасним обладнанням, в тому числі концентратором кисню, монітором пацієнта, дефібрилятором, фотополімерною лампою, високоякісними пломбувальними матеріалами. У цьому кабінеті, при потребі, проводиться лікування дітей під загальним знеболенням. За останні 3-и роки лікувальний заклад закупив: апарат штучної вентиляції легенів, нові стоматологічні установки та сучасну стоматологічну апаратуру. Отже, завдяки поетапному переоснащенню та оновленню закладу є можливість проводити тут діткам лікування зубів із застосуванням сучасних технологій високоякісними пломбувальними матеріалами.

Батькам кожної маленької дитини слід не забувати приводити своє чадо до лікаря-стоматолога на профілактичні огляди для того, щоб вчасно звернути увагу на стан зубів малюка. Профілактиці стоматологічних захворювань у дітей міста та області приділяється особлива увага дитячими лікарями-стоматологами, спільно з працівниками кафедр Української медичної стоматологічної академії. Адже головне завдання первинної профілактики – підвищення рівня здоров’я маленьких мешканців Полтавщини. Гігієнічне виховання та навчання дітей є однією із найважливіших і необхідних ланок у комплексі профілактики карієсу зубів. Лікарі-стоматологи поліклініки і працівники кафедр Української медичної стоматологічної академії  проводять численні уроки гігієни порожнини рота та театралізовані свята «Зубної щітки» в організованих дитячих закладах. Лікарі також проводять під час прийому в ігровій формі навчання для дітей і батьків, мотивуючи і демонструючи, як правильно чистити зуби з використанням наочних засобів та муляжів.

 Спільно з працівниками кафедр Української медичної стоматологічної академії упроваджуються в практичну діяльності лікарів-стоматологів й новітні технології профілактики та лікування стоматологічних захворювань у дітей. Це так звані герметизації фісур новітніми матеріалами, використання генгігелю тізінг, застосування лазеротерапії в дитячій хірургічній стоматології та інше.

Головне для лікарів-стоматологів – щоб маленькі пацієнти якомога менше хворіли, зокрема – на стоматологічні захворювання. Також лікарі прагнуть, аби зробити більш доступною і якісною стоматологічну допомогу, до речі – засновану на принципах доказової медицини. Лікарі бажають й надалі підвищувати рівень стоматологічної грамотності у своїх юних пацієнтів, розвивати з ними довірчі відносини на основі взаємної поваги.

Ольга Шешукова,

д.мед.н.,професор,

завідувач кафедри

дитячої стоматології,

Валентина Товма,

медичний директор

КП «Міська дитяча клінічна

стоматологічна поліклініка

Полтавської міської ради»

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

2 + two =