ЯК У КАРДІОВАСКУЛЯРНОМУ ЦЕНТРІ ЛІКУЮТЬ ЗБОЇ СЕРЦЕВОГО РИТМУ

Про це журналістам розповів лікар-хурург серцево-судинний Євген Люлька. Під час розповіді показав як саме виглядають мініатюрні прилади, що імплантуються пацієнтам.

«У Полтавському обласному клінічному кардіоваскулярному центрі виконується практично увесь спектр втручань при порушеннях серцевого ритму, які виконуються в Україні, – розповідає лікар. – Інвазивне лікування порушень ритму можна поділити на дві групи. Брадиаритмія – це коли серце скорочується повільно. У таких випадках імплантуємо кардіостимулятор – маленький прилад з електродом. Це мініінвазивна операція, яка робиться з без великих розрізів під синхронним рентгеном. Електрод заводиться в серце, фіксується, до нього підключається кардіостимулятор, який підшивається пацієнтові під шкіру. Він задає ритм роботи серця. Працює від 8 до 14 років. Коштує від 30 до 60 тисяч гривень. Наші пацієнти отримують кардіостимулятори безкоштовно». 

Коли серце скорочується дуже швидко, стимулятор називається кардіовертер-дифібрилятор. Ці прилади дуже дорогі, коштують від 150 до 200 тисяч гривень. Зараз кардіоваскулярний центр ними також забезпечений.

Найбільш прогресивний спосіб лікування збоїв серцевого ритму – радіочастотна катетерна абляція. Для проведення таких втручань використовується високоточне, дуже дороге обладнання. У порожнину серця вводиться катетер, лікарі знаходять джерело тахікардії «зсередини» і відключають ту ділянку серця, що спричиняє збої ритму. При цьому пацієнт перебуває у свідомості, коментує свої відчуття. Подібні операції проводяться далеко не в кожній області.

«Надскладні операції проводимо із залученням фахівців інституту Амосова та клініки «Феофанія». Тамтешні кардіохірурги нас навчають. Близько половини таких малоінвазивних втручань виконуємо вже самостійно», – говорить Євген Люлька.

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я»

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

7 + fourteen =