ЯК ТРИВАЄ ПІДГОТОВКА ДО ВАКЦИНАЦІЇ ВІД CОVID-19 НА ПОЛТАВЩИНІ

Про це йшлося на брифінгу Департаменту охорони здоров”я Полтавської обласної державної адміністрації.

Директор ДОЗ Віктор Лисак пояснив, що на Полтавщині відпрацьовано мережу з 28-ми лікарняних закладів, які надають медичну допомогу хворим та особам із підозрою на COVID-19 на 2245 ліжок.

Віктор Лисак

На даний час у закладах охорони здоров’я області продовжують лікування 4024 пацієнти. З них на стаціонарному лікуванні перебувають 351 хворий із підтвердженим діагнозом «гостра респіраторна хвороба COVID-19» та 151 – із підозрою на COVID-19. Серед осіб із підтвердженим діагнозом на інтенсивній терапії перебуває 72 пацієнти, із використанням апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ) – 29.

Знаходяться на самоізоляції та лікуються амбулаторно 3673 пацієнти. Наразі завантаженість цих лікарень зменшилась і складає 22,58% (по Україні – 28,55%). У деяких стаціонарних відділеннях відсутні пацієнти з діагнозом «коронавірусна хвороба». Ліжка не згортаються, вони готові, за потреби у випадку погіршення епідситуації, приймати хворих. Для надання підтримуючої кисневої терапії хворим 1948 ліжок забезпечено централізованою подачею кисню. Це складає 86,77% від загального ліжкового фонду визначених закладів (для порівняння в Україні – 83,25%). Перебоїв у забезпеченні закладів охорони здоров’я централізованою подачею кисню не прогнозується. Стаціонари закладів 1-2 хвилі укомплектовано 307 апаратами ШВЛ для кисневої підтримки хворих у тяжких станах.Віктор Петрович подякував за благодійну допомогу АТ “Нафтогаз України”, які для 11-ти закладів охорони здоров’я додатково надали 216 кисневих балонів чеського виробництва. Медпрацівники закладів охорони здоров’я, яких визначено для лікування хворих на COVID-2019, повністю забезпечені засобами індивідуального захисту (ЗІЗ) для роботи на 30 діб. За даними сайту MedData забезпеченість ЗІЗ у Полтавській області становить 80,43% (по Україні – 67,14%).

«З огляду на епідемічну ситуацію в державі будуть оперативно прийматися рішення щодо послаблення або, навпаки, посилення карантину в кожній області окремо. Це буде залежати від розуміння і підтримки, перш за все населенням, необхідності дотримання протиепідемічних заходів. Підприємці, власники громадського транспорту, закладів торгівлі, громадського харчування тощо також несуть відповідальність за дотримання простих, але дуже важливих заходів: маскового режиму, дистанціювання, етикету кашлю та особистої гігієни, режиму дезінфекції.Як в Україні, так і в області здійснюється важлива підготовча робота до проведення масової імунізації проти COVID-19 відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 24 грудня 2020 року № 3018 та Дорожньої карти з впровадження вакцинації від COVID-19» – сказав директор ДОЗ Віктор Лисак.

Дорожню карту розроблено для забезпечення належного та рівного доступу до ефективної вакцини проти COVID-19 для всього населення України, яке має його отримати, а також для контролю цих процесів.Основним завданням Дорожньої карти є рекомендація щодо охоплення вакцинацією проти COVID-19 протягом 2021-2022 року щонайменше 50% населення України (20 866 390 людей).Організація проведення кампанії з вакцинації від COVID-19 здійснюється оперативним штабом Міністерства охорони здоров’я України з реагування на ситуації з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації, в області визначено відповідного координатора.Для реалізації першого та другого етапів імунізації підготовлено інформацію щодо цільових груп населення. За планом на 1-му етапі вакцинуватимуть працівників мобільних бригад з вакцинації, медичних працівників (лікарів, середній та молодший медичний персонал), які працюють в лікарнях, де надають стаціонарну допомогу хворим на коронавірусну хворобу COVID-19, лабораторій, які проводять лабораторні дослідження на коронавірусну хворобу COVID-19, екстреної медичної допомоги, включаючи водіїв. Також під час 1-ої хвилі вакцинуватимуть людей, які перебувають у спеціалізованих закладах (інтернатах, будинках для осіб похилого віку тощо) та працівників цих закладів. Під час 2-го етапу заплановано вакцинувати працівників закладів сімейної медицини, інших медзакладів, системи громадського здоров’я, людей віком від 80-ти років, соціальних працівників та інших працівників соціальної сфери.Також затверджено загальні логістичні сценарії для вакцинації від COVID-19: на базі пунктів щеплень та мобільними бригадами з імунізації. На території Полтавської області створено 11 мобільних бригад. До складу кожної такої бригади включено: 1 лікаря, 2 медичні сестри, 1 водія, а також передбачено в резерві по 1 лікарю та медичній сестрі.Ураховуючи необхідність оперативної підготовки до реалізації Дорожньої карти, проаналізовано стан щодо холодильного обладнання в області та можливостей дотримання холодового ланцюга.Вакцинація від коронавірусної хвороби буде проводитися паралельно з рутинною вакцинацією за графіком, узгодженим із сімейним лікарем. Це дозволить забезпечити недопущення зниження рівня вакцинації від інших хвороб.

Ігор Перогов – головний спеціаліст відділу фінансово-економічної роботи та медичної допомоги матерям і дітям ДОЗ ОДА детально розповів про типи вакцин, якими вакцинуватимуть в нашій державі від COVID-19, їхню якість, особливості дії та акцентував увагу на тому, що вони є безпечними. Основна їхня роль – вироблення колективного імунітету та розірвання ланцюга розповсюдження COVID-19.

На завершення брифінгу спікери підкреслили, що вакцинація від коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні буде добровільною для усіх груп населення та професійних груп.

КП “Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської облради”

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

4 × 4 =