ЯК РОЗВИВАЄТЬСЯ МЕДИЦИНА ГРОМАДИ НОВОСАНЖАРСЬКОГО КРАЮ

З успішними практиками новостворених територіальних громад Полтавщини в умовах децентралізації журналісти з 10-ти регіонів нашої держави ознайомилися у ході Всеукраїнського прес-туру.   

На прикладі роботи Новосанжарської центральної районної лікарні представники українських ЗМІ побачили як в нових умовах територіальної реформи  працює медична галузь місцевої об’єднаної територіальної громади. А вона  впевнено та успішно розвивається, не дивлячись на виклики сьогодення.

Мальовниче козацьке містечко Нові Санжари зустріло гостей чудовою сонячною погодою, яскравими квітами та журчанням фонтану на затишно облаштованій території районної лікарні. Відразу кидається в око, що тут працюють люди, які люблять свою землю, піклуються про найкомфортніше життя своїх співмешканців.

Керівники району та лікарні детально розповіли гостям про свою співпрацю.

В. о. головного лікаря КНП «Новосанжарська центральна лікарня Новосанжарської селищної ради» Ольга ГИРЯ на початку ознайомила гостей з особливостями роботи центральної районної лікарні. Вона повідомила їм, що лікарня обслуговує три новостворені територіальні громади, а це майже 32 тисячі людей. Найбільша з них – Новосанжарська селищна об’єднана територіальна громада налічує 22 тисячі жителів. В ЦРЛ працює близько 200 працівників, серед них близько 40-а лікарів, понад 60 медсестер, понад 40 молодшого медперсоналу та понад 40 людей обслуговуючого персоналу.

Ольга Василівна відзначила: «За підтримки місцевої влади у нас здійснюються заходи з раціонального використання наявних ресурсів галузі. Ще у 2018 році, працюючи у пілотному проекті з розвитку вторинної ланки надання медичної допомоги, ми вчилися використовувати більш ефективні механізми. Цьогоріч заклад підписав угоду з НСЗУ на 5 пакетів медичних послуг, кошти ці йдуть на зарплату, придбання медикаментів, обладнання тощо. Районною радою прийнято Програму підтримки фінансування лікарні. У минулому році за цією програмою для закладу було виділено більше 8 млн. грн. Усі місцеві територіальні громади співфінансують райлікарню. Ці кошти йдуть на комунальні послуги, ремонт, до речі, наша ремонтна бригада робить його, самотужки. А на цей рік для закладу райрада виділила 6 млн. грн.   

Приміром, місцева громада допомогла нам у придбанні нового сучасного цифрового рентгенапарату, на заміну старому, було виділено 600 тис. грн на співфінансування. Цьогоріч на боротьбу з COVID-19 лікарня отримала від громади майже 2 млн. грн. коштів на придбання обладнання, деззасобів, на стимулюючі виплати медикам. Отже наголошую, що без підтримки органів виконавчої влади та місцевої громади лікарня не могла б існувати!» – резюмувала Ольга Василівна.  

Вона розповіла, що в закладі віднедавна працює кабінет телемедицини, де здійснюються консультації з обласними спеціалістами. Дистанційно до обласного центру передаються кардіограми. Вже проводилися дистанційні консультування пацієнтів у вузькопрофільних спеціалістів – дерматолога, пульмонолога.

Оскільки лікарня розташована в 2-х кілометрах від траси Полтава-Кіровоград, тут надається допомога потерпілим у ДТП.

Реформа триває, лікарня впевнено напрацьовує практику роботи згідно фінансового плану, контролюючи всі кошти, що надходять: від НСЗУ, місцеві, спонсорські та власноруч зароблені. До речі, в минулому році, дякуючи платним послугам, вони отримали 2 млн. 200 тис. грн. І мають на свій розсуд їх якомога раціональніше використовувати, в тому числі на стимулюючі виплати, навчання медиків, розвиток закладу тощо.

Г.Супрун

Розповідаючи журналістам про співпрацю місцевої громади з медиками задля збереження здоров’я новосанжірців, голова громади Геннадій СУПРУН, відзначив усвідомлення того, що галузь охорони здоров’я потребує виняткової уваги, особливо це стало актуальним з огляду нинішньої пандемії. Нагадаємо, що більше року тому Нові Санжари стали першими, де прийняли на резервацію прибулих в Китаю українців. І першими в Україні взяли цей удар боротьби з COVID-19 на себе в усіх сенсах. З самого початку пандемії місцева влада допомагає лікарні в першу чергу. Зважаючи, що була така потреба, тут налагоджено централізовану подачу киснезабезпечення, 42 ліжка в закладі забезпечено киснем за власно зароблені лікарнею кошти.

Її керівниця з вдячністю повідала гостям-журналістам про особливості надання медичної допомоги хворим на COVID-19 та пацієнтам з підозрами в закладі. Адже не без допомоги керівництва району, аграріїв, підприємців та просто не байдужих людей в забезпеченні апаратурою, такими, вкрай необхідними, апаратами ШВЛ, кріоцилідрами, матеріалами для ремонту та оснащення киснепроводу, засобами індивідуального захисту для персоналу, дезінфікуючими засобами, продуктами харчування для пацієнтів їм вдається надавати медичну допомогу на достатньому рівні.

Місцева громада допомогла також у придбанні автотехніки для закладу на суму 1 млн. 180 тис. грн., завдяки чому вагітних з району швидко доставляють до найближчих пологових стаціонарів до м. Полтави, благо відстань лише 30 км. Це є більш економічно вигідним, ніж утримувати в районі малопотужні пологові стаціонари з доволі низькою кількість пологів на рік, бо буває тижнями немає жодних пологів і утримувати просто стіни та ліжка нераціонально. Але, говорить керівниця, що в лікарні готові за потреби прийняти пологи. У них був такий випадок.

Окрім того, місцева влада підтримує вправних лікарів ЦРЛ, придбавши для них житло.

Так що цей тандем «місцева громада і медики» у Новосанжарському районі є доволі вдалим. Це підтверджується вже протягом кількох років, адже Програма підтримки місцевих закладів охорони здоров’я працює ще з 2014 року.

Журналістам продемонстрували як працюють медики в окремих кабінетах лікарні, наприклад – на новому цифровому рентген апараті.

Отже, візитери мали змогу переконатися, що молода територіальна громада Новосанжарського району в нових умовах децентралізації живе досить успішно та гармонійно.

На завершення гості помилуватися знаменитим новосанжарським парком «Батьки і діти початку третього тисячоліття».

Новосанжарський край – це взагалі мальовнича земля з цікавими історичними витоками, багатим надбанням духовних та культурних цінностей минулого та сьогодення.

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР»

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

5 × five =