ЯК ПОПЕРЕДИТИ ГІНГІВІТ, ЩОБ НЕ ЛІКУВАТИ ПАРАДОНТИТ

9 лютого – Міжнародний день стоматолога

Захворювання пародонту – важлива тема для розмови, що допоможе вам зберегти свої зуби міцними та здоровими.

Захворювання пародонту дуже поширене. За даними ВООЗ, близько 95% дорослого населення планети та 80% дітей мають ті чи інші його ознаки. Серед усіх захворювань пародонту 90-95% припадає на запальні, такі як гінгівіт і парадонтит.

Гінгівіт – це легка форма захворювання ясен, яка призводить до почервоніння, запалення й кровоточивості тканини ясен, особливо коли ви чистите зуби, використовуєте зубну нитку або при спробі відкусити щось тверде, наприклад, яблуко.

При відсутності своєчасного лікування гінгівіт може перерости в більш серйозні проблеми, такі як чутливість зубів або парадонтит.

Парадонтит – це запалення тканин, розташованих безпосередньо біля зуба. Дане захворювання зустрічається абсолютно в будь-якому віці.

Пародонтит входить в десятку найпоширеніших хвороб, він же є основною причиною випадіння зубів.

Основними причинами виникнення захворювання пародонту є неналежна гігієна порожнини рота, зубний камінь, неправильно встановлені пломби, коронки, зубні протези, зниження імунітету, порушення гормонального обміну (цукровий діабет, вагітність), нестача вітамінів і мікроелементів (вітаміну А, С, цинку), інфекційні захворювання (ВІЛ, гепатит С, сифіліс), порушення в роботі шлунково-кишкового тракту, підшлункової залози, печінки, емоційне виснаження, стреси, куріння.

Основним і найголовнішим методом попередження запальних захворювань пародонту є їх профілактика: якісний догляд за ротовою порожниною, збалансоване, збагачене вітамінами та мікроелементами харчування, проведення професійної чистки 1-2 рази на рік лікарем–стоматологом, масаж ясен.

І пам’ятайте, що правильний та регулярний догляд за ротовою порожниною – найважливіший метод профілактики захворювань пародонту. Зробіть своєю доброю звичкою чищення зубів 2 рази на день зубною щіткою середньої жорсткості, використання зубної нитки та ополіскувача для ротової порожнини.

І пам’ятайте: будь-яке захворювання легше попередити,ніж потім його лікувати!

Олександр Балацький, лікар-стоматолог-інтерн КНМП «Кременчуцький міський стоматологічний центр»

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

13 − 11 =