Як перевести лікарні на нову модель фінансування? Цьому навчають на тренінгах у Полтаві

Євген Прилипко

Протягом листопада громадська спілка «Асоціація сприяння автономізації та впровадження сучасних методів фінансування закладів охорони здоров’я «ЕСО здоров’я України» проводить дуже популярну серію тренінгів. Замість запланованих 20 учасників 1-2 листопада на навчання в Полтаву  приїхали 26 працівників медичних установ із Харківської, Чернігівської та Житомирської областей. Це головні лікарі медичних закладів вторинної та третинної медичної допомоги, директори регіональних департаментів охорони здоров’я, представники обласних та міських рад, ОТГ, економісти, статистики з кількох областей України. На наступні тренінги вже набирається більш як по три десятки бажаючих переймати досвід полтавського пілотного проекту. Адже з 1 квітня  наступного року всі стаціонарні лікувальні заклади країни фінансуватимуться по-новому – з використанням механізму оплати за пролікований випадок, а не за утримання стін чи роздутих штатів.

Євген Прилипко

“Цикл таких тренінгів розрахований на 5 років. Чому в Полтаві? Бо Полтавщина виявилася найкраще підготовленою”, – розповів Євген Прилипко, голова правління Асоціації «ЕСО здоров’я України». – “Цей регіон – лідер змін. Саме тут впроваджують пілот з оплати за результатами за пролікований випадок. Чим краще й ретельніше підготуються  українські лікарні, зроблять правильні розрахунки, тим ефективнішим і безболіснішим буде перехід”.

Гості ознайомилися з територією медичного містечка, побачили, як впроваджуються інформаційні технології в обласній клінічній лікарні ім. Скліфосовського, відвідали Центр ПМСД №2 Полтавської міськради, КП «Полтавська міська клінічна лікарня», обласний Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Поспілкувалися з персоналом цих закладів, побачили, як формується єдина міська амбулаторна карта пацієнта, як формується та подається до НСЗУ звіт лікарні.

Алла Бредіхіна

У конференц-залі Центру екстреної медичної допомоги начальник відділу фінансово-економічної роботи ДОЗ Полтавської ОДА Алла Бредіхіна продемонструвала презентацію про те, як проходила автономізація, які зміни відбулися у 56 лікувальних закладах області, що взяли участь у пілотному проекті. На прикладах пояснила, як НСЗУ оплачуватиме медичні послуги комунальним закладам після того, як вони стануть автономними. Залишається менше півроку, щоб провести остаточний аналіз витрат і потреб, навчитися прогнозувати, планувати, управляти фінансами.

Експертка з питань реформи фінансування системи охорони здоров’я та автономізації закладів охорони здоров’я Олена Хитрова розповіла про юридичні нюанси процесу автономізації. Вона 4 роки займається трансформацією галузі.

Олена Хитрова

У обласному тренінговому Центрі поспілкувалися з директором департаменту охорони здоров’я Віктором Лисаком, керівниками лікувальних закладів Полтави та області, які вже перейшли на нову модель фінансування за результатом. Під керівництвом інженера-програміста працювали за комп’ютерами з реальними статистичними, економічними, медичними даними у сучасних інформаційних системах. Наступного дня навчалися управлінню персоналом, фінансовому плануванню, складали майстер-плани підготовки лікарні.

Марина Руденко

“Побаченим на Полтавщині я вражена”, – говорить директорка КП «Балаклійська центральна клінічна районна лікарня» з Харківської області Марина Руденко. – “Тут зроблено великий крок уперед. Ми прагнемо до такого результату, але часу в нас дуже мало.  Полтавці напрацьовували свої результати десятиріччя”.

“Оглянувши ваші лікарні, бачу, у якому напрямку рухатись”, – каже Ігор Лукашенко, директор КП «Чуднівська центральна районна лікарня» Житомирської області – “У Полтаві проведено колосальну роботу. Медицина в регіоні на високому рівні”.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

five + eight =