ЯК БУТИ ЩАСЛИВИМ?

20 березня – Міжнародний день щастя

Прагнення до щастя є основоположною метою людства. Враховуючи це, Генеральна Асамблея ООН, за даними проекту DilovaMova.com, на своєму 118-му пленарному засіданні 28 червня 2012 року прийняла резолюцію, в якій запропонувала всім державам-членам і структурам самої системи організації Об’єднаних Націй, а також і іншим регіональним і міжнародним організаціям, широкому громадянському суспільству, включаючи як неурядові організації, так і приватних осіб, відзначати Міжнародний день щастя. Він проводиться щорічно 20-го березня.

Щастя  – річ суб’єктивна. Те, що одного радує, в іншого може викликати протилежну реакцію. Проте прослуховування сумної музики, схоже, у багатьох людей по всьому світу піднімає рівень щастя. Дослідження показали, що це дозволяє регулювати негативний настрій, заспокоює людей.

Формулюючи цілі, краще виражатися дуже конкретно, щоб вони були реально досяжними. Тоді ви неодмінно будете щасливішими!

Будь-яка людина, яка перебуває при здоровому глузді і тверезому розумі, прагне бути щасливою, або хоча б зовсім не проти того, щоб бодай зрідка відчувати стан, при якому присутнє почуття повноти і осмисленості життя, найбільшого внутрішнього задоволення власним буттям. Бути щасливим, здавалося б, дуже просто і природно. Проте, на жаль, мало хто почувається так майже завжди, багато людей – навпаки, вже й забули, що можуть відчувати щось подібне.

Але більшість із нас погодиться, що однією зі складових частин щастя є здоров’я. Особливо  актуально це зараз, коли людство зіштовхнулось з проблемою COVID-19. 

Під час пандемії COVID-19 оголилися проблеми, на які раніше ми не звертали уваги. Для більшості людей суворі карантинні заходи стали важким випробуванням. Адже постійне перебування в «чотирьох стінах», особливо якщо ваші рідні живуть в іншому місті або навіть іншій країні, негативно вплинуло на психічне здоров’я більшості населення.

На противагу тим, хто опинився в ізоляції на самоті, є люди, які проводили самоізоляцію в колі великої родини. Для багатьох це також виявилося випробуванням, особливо якщо до пандемії коронавірусу вони майже весь час проводили на роботі, мало спілкувались між собою та зрештою настільки дистанціювались один від одного, що стали чужими. У деяких країнах азіатського регіону це призвело до значного збільшення кількості розлучень.

Важливу роль в епоху пандемії відіграють соціальні мережі. Вони дозволяють підтримувати спілкування з рідними та друзями, але водночас можуть сприяти розповсюдженню глобальної паніки та апокаліптичних настроїв.

Для когось щастя асоціюється з комфортом. Але коронавірус змушує виходити зі звичної зони комфорту: змінюються спосіб життя, розміри та способи споживання, види розваг.

І це лише «верхівка айсберга». Адже кожна людина індивідуальна та неповторна, зі своїми малими та великими проблемами і потребами. А світ вже ніколи не буде таким, як раніше.

Попри негативний бік карантинних заходів, їх необхідно дотримуватись. Проте психологи стверджують: бути щасливим можна навіть під час карантину. Ось деякі прості, але дуже помічні поради.

Зменшіть негативний вплив соціальних мереж. Коригуйте свої плани та цілі. Якщо в цьому році ви планували відпочинок на морі, але через карантин не змогли туди поїхати, не відміняйте подорож, а перенесіть її на наступний рік. Завдяки економії бюджет на відпочинок може бути подвоєний.

Допомагайте іншим. Навчіться бути щасливими разом зі своїми рідними та близькими. Знаходьте спільні заняття та теми розмов які викличуть позитивні емоції у вас та ваших рідних, діліться своїми спостереженнями та цікавими речами одне з одним.  

Щастя і робота не зажди йдуть пліч-о-пліч. Дослідження показали: щасливі люди більш вмотивовані та енергійні на робочому місці.

Не озирайтесь постійно в минуле. Мозок часто «роздуває» пам’ять про давні приємні моменти до величезних масштабів. Через це ви можете втратити віру в майбутнє, буцімто нічого кращого за те, що ви пережили, вже не буде. Уникайте цієї пастки.

У своїй промові перед випускниками Техаського університету адмірал ВМС США у відставці, колишній начальник Командування спецоперацій Сполучених Штатів Америки У.Макрейвен сказав: «Якщо ви хочете змінити світ, спочатку заправте своє ліжко». Всі великі справи починаються з маленьких кроків.

Щастя залежить від життєвих обставин набагато менше, ніж ви думаєте. Щастя приймає так багато різних форм,що його часом важко помітити.

Віта Куйбіда, лікар загальної практики КП «КНП Лубенський міський центр ПМСД».

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

four × four =