ВИБІЛЮВАННЯ ЗУБІВ У ПИТАННЯХ ТА ВІДПОВІДЯХ

9 лютого – Міжнародний день стоматолога

Білосніжна усмішка – це красиві і, перш за все, здорові зуби. За статистикою, практично кожна людина на питання: чи хоче вона змінити колір своїх зубів, відповідає – так, і щоб вони стали білішими. Саме колір зубів вважається найбільш важливим критерієм естетики, а одним із найпопулярніших методів отримання білосніжної посмішки є вибілювання зубів.

Досягнення сучасної науки розширили можливості естетичної стоматології та дозволяють проводити цю процедуру високоефективно і безпечно. Однак, до теперішнього часу навіть серед стоматологів не вщухають суперечки про безпеку даного лікування, розвиток можливих ускладнень і доцільність даної процедури в цілому.

Тому і серед пацієнтів існує багато питань щодо процедури вибілювання зубів. Розглянемо деякі із них.

Питання 1. Вибілюючі зубні пасти шкідливі?

Це не правда. Шкідливих зубних паст не буває, є не правильне їх застосування. Якщо у Вас підвищена чутливість зубів, вибілюючи пасти використовувати не можна, а перевагу необхідно віддати пастам  для усунення чутливості емалі та дентину.

Питання 2. Під час відбілювання зубів пошкоджуються ясна?

Це не так. Опіки ясен можуть виникнути тільки під час професійного вибілювання, де застосовують концентровані розчини препаратів, однак стоматолог обов’язково використовує захист тканин ясен за допомогою спеціального гелю (блакитного кольору), який надійно ізолює їх від активних речовин.

Питання 3. Відбілювання зубів псує емаль?

Під час вибілювання відбувається хімічне освітлення тканин зуба засноване на виділення перекисними сполуками атомарного кисню. Атомарний кисень проникає в тканини зуба і вступає в реакції окисного розщеплення пігментів. Так, під час відбілювання зубів відбувається зміни хімічного складу емалі та дентину за рахунок втрати органічних компонентів і мінералів, але ця втрата дорівнює такої при вживанні однієї склянки коли, або при експозиції емалі протягом двох хвилин в газованій колі, апельсиновому чи яблучному соку.

Питання 4. Після вибілювання зуби будуть більш чутливі?

Так. Як правило, всі пацієнти під час окремих етапів та після процедури вибілювання відмічають розвиток гіперестезії зубів. Вибілюючий гель легко дифундує через тверді тканини зуба в пульпу та викликає її больову реакцію. Крім того, високі концентрації перекису водню можуть змінювати органічну компоненту емалі та підсилювати її мікропористість. Серед причин розвитку гіперестезії зубів може бути: тривалий час експозиції вибілюючого препарату, збільшена частота аплікацій, висока концентрація розчину, вроджена підвищена чутливість зубів людини, вік пацієнта, стать та інші. Однак, якщо процедуру контролює (домашнє вибілювання) або проводить (професійне вибілювання) лікар, ускладнень можна уникнути.

         Питання 5. Як довго зберігається ефект вибілювання?

Успіх відбілювання спостерігається у 95% пацієнтів. Ступінь відбілювання залежить від початкового кольору зубів. Ефект відбілювання може зберігатися 1-5 років при відсутності факторів, що сприяють фарбуванню зубів. Для підтримки ефекту відбілювання необхідне дотримання гігієни порожнини рота, в тому числі і професійної.

Отже, вибілювання зубів це не метод лікування, а естетична процедура, високоефективна і безпечна, якщо її проводить висококваліфікований спеціаліст. Якщо Ви плануєте процедуру вибілювання, ваш стоматолог повинен провести: загальну діагностику зубів та всієї порожнини рота і переконатися в тому, що вони здорові, або усунути неякісні реставрації і карієс; провести профілактичну чистку зубів; пояснити процедуру вибілювання і можливі ускладнення; ретельно ізолювати м’які тканини; повністю контролювати процес вибілювання та надати рекомендації по догляду.

Нехай Ваша посмішка сяє!

Елла Ніколішина, доцент кафедри терапевтичної стоматології УМСА доцент кафедри терапевтичної стоматології ПДМУ «Полтавський обласний центр стоматології – стоматологічна клінічна поліклініка»

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

five + 7 =