«Впровадження ефективного інфекційного контролю та епіднагляду за інфекціями, що пов’язані з наданням медичної допомоги»

Понад 30-ть медичних працівників деяких закладів охорони здоров’я області, де надається цілодобова стаціонарна медична допомога, днями взяли участь у однойменному тренінгу.

Бажаючих взяти у ньому участь було набагато більше. Організатори – КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради» – відразу їх заспокоїли: заплановано провести ще кілька. Бо, дійсно, низка питань, що були винесенні для розгляду, є доволі актуальними зараз. Особливо під час пандемії коронавірусу, коли до медичних закладів приділяються особливі вимоги щодо інфекційного контролю та епіднагляду.

Н.Дурдикулиєва

Ніна Дурдикулиєва – в.о. директора КП «ПОЦГЗ ПОР», привітавши учасників тренінгу та представивши тренерів, опитала їх про теми, що вони для себе хотіли би розкрити. Присутніх тут інфекціоністів, епідеміологів, бактеріологів з усіх куточків Полтавщини цікавили питання щодо ролі бактеріолога, профілактики внутрішньо лікарняних інфекцій, організації санітарно-епідеміологічного режиму, вимог до використання засобів індивідуального захисту в лікарнях, важливість ролі кожного учасника команди. Також вони хотіли дізнатися – як правильно інформувати пацієнтів про необхідність ретельного дотримання правил гігієни в лікарнях, якості та ефективності антисептиків, організації належного протиепідемічного режиму роботи приймальних відділень тощо.

В.Постольник

Тренерка – лікар-епідеміолог перинатального центру КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського ПОР» Віта Постольник презентувала стратегію розвитку впровадження програми профілактики інфекцій та інфекційного контролю в закладах охорони здоров’я та критерії визначення інфекцій, пов’язаних з наданням медичної допомоги (ІПНМД).  

Вона зокрема повідомила: «Мультидисциплінарною командою реалізується цілий комплекс заходів, націлений на профілактику виникнення  та зменшення ризиків розвитку ІПНМД. Комплексний підхід включає в себе ведення внутрішньої документації, розподіл потоків пацієнтів, епідеміологічний нагляд, гігієну рук медичного персоналу, дезінфекцію поверхонь, раціональне використання антимікробних препаратів, належну утилізацію медичних відходів,  мікробіологічний моніторинг, стерилізацію інструментарію, охорону здоров’я персоналу тощо».

Р.Колесник

Дуже багато корисної та нової інформації учасники тренінгу дізналися від фахівця відділу антибіотикорезистентності та інфекційного контролю ДУ «Центру громадського здоров’я МОЗ України» Романа Колесника.

Приміром йшлося про те, що не є секретом – українці, в тому числі й медичні працівники, дуже «полюбляють» при будь-якій хворобі використовувати антибіотики.

Але, пан Роман акцентував увагу: «15 млрд. гривень українці щороку витрачають на антибіотики!

30% українців лікує застуду антибіотиками.

25 тис. європейців помирає щороку через антимікробну резистентність.

1,7 млрд. доларів коштує розробка нового антибіотика!»

Для подолання негативних для здоров’я наших громадян наслідків створено Програму адміністрування антимікробних препаратів. Вона включає в себе раціональне застосування антибіотиків з профілактичною і лікувальною метою,зменшення терміну перебування пацієнтів на стаціонарному лікуванні,оптимізація підходів до лікування ІПНМД тощо.

А.Чапала

Тренерка Алла Чапала детально розповіла про організаційні питання мікробіологічних аспектів боротьби з розповсюдженням ІПНМД, внутрішньолікарняних інфекцій, нозокоміальних інфекцій тощо. Вона наголосила: «Ми наближаємося до ери «без антибіотиків».

Учасники тренінгу відповіли на запитання у запропонованому тренерами тесті та дізналися правильні відповіді щодо  рекомендації ВООЗ до інфекційного контролю в лікарнях.

У ході тренінгу було також розв’язано цілу низку актуальних питань, як от домінанти епіднагляду за ІПНМД, економічної ефективності заходів профілактики інфекцій, принципи програми покращення гігієни рук в медзакладах, навчання кожного члена команди лікарні та пацієнтів, «культури безпеки» та безліч інших. А також отримали відповіді на свої запитання.

  Результат такої корисної зустрічі – отримані сертифікати та флешки зі значним обсягом матеріалів, що стануть у нагоді для прийняття правильних рішень під час організації інфекційного контролю та епіднагляду в лікарнях, з урахуванням нинішньої пандемії COVID-19.

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР»

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

seventeen − 16 =