ВОНИ ОБЕРІГАТИМУТЬ ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ’Я ПОЛТАВЦІВ

Щоб протистояти наслідкам бойових дій  на сході України, соціальної агресії всередині суспільства та інших стресогенних ситуацій, на Полтавщині починається розбудова цілісної, ефективної системи охорони психічного здоров’я

У КП «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Полтавської облради» проходить черговий дводенний тренінг для фахівців, які будуть задіяні у процесі медико-психосоціальної реабілітації на базі існуючих лікувальних закладів області. Такі заходи вже пройшли у мм. Миргороді та Горішніх Плавнях. У Полтаві зібралися на навчання слухачі з Машівського, Карлівського, Полтавського районів та обласного центру. Адже на базі наявних лікувальних закладів рекомендовано створити мультидисциплінарні (багатофункціональні) бригади – команди фахівців у складі психолога, психотерапевта, психіатра, соціального працівника, ерготерапевта, реабілітолога та медсестри.

Юрій Курилко та Наталія Супруненко відкривають тренінг

Учасників тренінгу привітав заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Юрій Курилко. Він нагадав про співпрацю з литовськими колегами, які першими взялися допомагати у питаннях психологічної реабілітації учасників АТО. Юрій Курилко також пообіцяв підтримку в налагодженні діалогу із місцевою владою на рівні районів.

Спікер заходу, начальник Центру психічного здоров’я КП «Полтавська обласна психіатрична лікарня імені О.В.Мальцева Полтавської обласної ради» Наталія Супруненко говорила про ефективну комунікацію фахівців та управлінців, залучених до надання послуг з охорони психічного здоров’я. Особлива увага приділятиметься організації медико-психосоціального процесу на всіх етапах (амбулаторному, напівстаціонарному і стаціонарному) і на всіх рівнях (районному, обласному).  Планується розробити алгоритм патронажу осіб, які потребують  соціальної, психологічної або психіатричної допомоги, із залученням усіх зацікавлених сторін – місцевих органів самоврядування, закладів охорони здоров’я різних форм власності, установ соціального захисту населення, громадських та благодійних організацій.

Практичний психолог мультидисциплінарної бригади Центру психосоціальної реабілітації учасників АТО та ветеранів війни на базі КП «Полтавський обласний клінічний госпіталь для ветеранів війни Полтавської обласної ради» Тетяна Романенко поділилася досвідом надання допомоги учасникам бойових дій та їх родинам. Свого часу переймала його у литовських, хорватських, американських фахівців.

Практичні психологи Центру психічного здоров’я КП «Полтавська обласна психіатрична лікарня імені О.В.Мальцева Полтавської обласної ради» Інна Шостя, Євгеній Пушко, Денис Решетник під час групової роботи обговорили питання дестигматизації системи охорони психічного здоров’я, головних складових ефективності реабілітаційного процесу, міжгалузевої, міждисциплінарної та внутрішньогалузевої взаємодії в інтересах усіх учасників реабілітаційного процесу.

Загалом навчальний цикл під назвою «Система психічного здоров’я в Україні. Мультидисциплінарний підхід у парадигмі сучасних змін»  прослухали близько семи десятків фахівців із 15 міст та районних центрів області.  

ПРЕСЦЕНТР ДОЗ ОДА

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

1 + four =