ВОЛОНТЕР – НЕ ПРОФЕСІЯ, А СТАН ДУШІ

Добро для людини – це активне використання здібності  його душі у відповідності з високою гідністю або чеснотою”. (Арістотель.)

 5 грудня весь світ відзначив Міжнародний день волонтера, звеличуючи тих, чиє серце сповнене милосердя, а дії спрямовані на творення добра.

В  Україні існує давня традиція суспільної праці, взаємодопомоги, піклування про ближнього. Осіб, які працювали у цій сфері, називали громадськими діячами, альтруїстами, добровольцями, доброчинцями.

Термін «волонтерство» для такого виду діяльності в світі почали використовувати лише з 70-х років  ХХ  століття, коли Міжнародна асоціація добровольчих зусиль кожних два роки почала проводити  Всесвітні конференції волонтерів. На одній із них у 1990 році в Парижі було прийнято Загальну декларацію волонтерів і визначено, що волонтерство – добровільна, активна, спільна чи особиста участь громадянина в житті людських співтовариств задля покращення якості життя , економічного та соціального розвитку.

Волонтерство як соціокультурне явище нерозривно пов’язане з розвитком цивілізації. В історії людства навряд чи  знайдеться суспільство, якому  не були б притаманні  ідеї безкорисливої допомоги. Завжди були люди, для яких самореалізація, самовдосконалення були можливими лише завдяки праці  на благо іншим.

Про  волонтерських рух в Україні сьогодні з захопленням говорять у багатьох країнах світу, називаючи це явище унікальним. Після анексії Криму та початку війни на Донбасі волонтерство піднялось на найвищий рівень розвитку за увесь час незалежності України. У надзвичайно складний період саме цей рух об’єднав суспільство, створив дієву структуру громадських організацій, здатних взяти на себе вирішення нагальних і болючих проблем держави.

Невтомна  праця, небайдужість до чужих доль, сповнені добротою серця, надія на краще об’єднують усіх волонтерів Полтави. Великі та нечисельні волонтерські загони, люди різного віку, професій і соціального статусу спрямовують свої зусилля на допомогу воїнам, які захищають незалежність України, надають соціально-психологічну підтримку сім’ям загиблих героїв, внутрішньо переміщеним особам, найбільш уразливим верствам населення,    дбають про екологію міста, його розвиток, вражаючи своєю самовідданістю в роботі та  своїм прикладом демонструючи іншим, що волонтерство — це  громадянська позиція кожного свідомого українця.

Долучаються до цього руху і студенти Комунального вищого навчального закладу «Полтавський базовий медичний фаховий коледж».  Шістнадцять років поспіль спільно з обласною організацією Товариства Червоного Хреста України, провідними фахівцями Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, БО «Світло надії»,  соціокультурним відділом Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені

І. П. Котляревського організовують соціальні заходи, спрямовані на збереження здоров’я і життя людини, допомогу найбільш уразливим верствам населення. Волонтери проводять велику інформаційно-просвітницьку роботу серед учнів та студентів міста щодо попередження негативних явищ у молодіжному середовищі, беруть участь і стають переможцями  конкурсів  соціальної реклами : «Скажи наркотикам: «Ні!»», «Зупинимо СНІД разом», поширюють  волонтерський рух, долучаючись до проектів «Школа волонтерів»  , «Літня школа лідерства» , «Я маю право!»,  тренінгів з протидії торгівлі людьми  , надання  першої допомоги, соціальних акцій  «Антинаркотик», «АнтиСНІД» , «16 днів проти насильства», «Разом з Товариством Червоного Хреста проти туберкульозу».      Волонтери проводять і  значну благодійну діяльність.  Вони активні учасники всеукраїнської акції «Серце до серця»  під  гаслом «Дитяче серденько, живи!», головною метою якої є збір коштів для придбання кардіореанімаційного медичного обладнання для дитячих лікарень області,  «П’ять картоплин», спрямованої на  допомогу тим, хто поруч із нами, чия немічна  старість, хвороби, каліцтво, мізерні пенсії  позбавили можливості жити гідно.

Долучаючись до благодійних акцій «Діти- дітям», «Добротою себе виміряй», «Допомогти так легко», волонтери загону «Турбота» надають допомогу та соціально-психологічну підтримку дітям з інвалідністю, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, маленьким пацієнтам онкогегематологачного відділення Полтавської міської дитячої клінічної  лікарні, дитячого відділення Полтавського обласного протитуберкульозного диспансеру.

Три роки поспіль волонтери загону «Турбота»  спільно з обласною організацією Товариства Червоного Хреста України, Полтавським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,  Полтавською обласною станцією переливання крові  успішно реалізують свій благодійний проект «Ми з тобою однієї крові», пропагуючи та поширюючи донорський рух на Полтавщині.

У складних умовах сьогодення  волонтери проводять інформаційно-просвітницьку діяльність, долучаючись до всеукраїнського руху «Зупини коронавірус». Творити добро – щоденна потреба кожного волонтера.

Світлана Дворнік, викладач  Полтавського базового медичного коледжу.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

5 × 3 =