ВІЗИТ В ПОЛТАВУ НА ТЕМУ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я

26 лютого керівник відділу розвитку регіональних систем громадського здоров’я ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Ірина Агеєва та фахівець з розвитку регіональних систем громадського здоров’я Олена Семиренко провели оцінку спроможності КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради» впроваджувати заходи в рамках проєкту «Розвиток регіональних систем громадського здоров’я», що реалізується за фінансової підтримки Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією.

Гості зустрілися з заступником директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Юрієм Курилком. Вони разом обговорили низку питань щодо трансформації галузі охорони здоров’я області, зокрема – подальшого розвитку системи громадського здоров’я. «Дуже важливо впроваджувати зміни послідовно, раціонально, накопичувати критичну масу людей, готових до цих змін», – сказав Юрій Васильович.

Під час візиту до КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради» Ірина Агеєва та Олена Семиренко зустрілися та поспілкувалися з його керівником Ніною Дурдикулиєвою та учасниками команди проєкту з розбудови системи громадського здоров’я Полтавщини. Гості окремо познайомилися з кожним членом команди, їх попереднім досвідом роботи та професійної компетенції. Зокрема, було детально обговорено основні завдання діяльності кожного, в тому числі – з розробки конкретних розділів обласної цільової програми громадського здоров’я з акцентом на питаннях профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу. Фахівці відповіли на запитання гостей, деталізуючи окремі напрямки своєї діяльності. Говорили про те, що важливу увагу слід приділяти моніторинговому компоненту та проведенню додаткового навчання фахівців.

Ірина Агеєва та Олена Семиренко запропонувала при розробці обласної програми вести пошук та формувати переконання представників окремих ОТГ, готових виділяти додаткові кошти на реалізацію заходів з питань громадського здоров’я з актуальних для регіону питань (приміром, якості питної води, проведення вакцинопрофілактики серед людей з групи ризику тощо).

Фахівці ДУ «ЦГЗ МОЗ України» внесли креативні пропозиції щодо удосконалення інформаційно-комунікаційних методів, пошуку додаткових джерел інформування, навчання фахівців первинної ланки з питань профілактики соціально небезпечних захворювань.

Після цього відбувся «круглий стіл» з керівниками закладів охорони здоров’я, які виконують функції громадського здоров’я в Полтавській області, зокрема з моніторингу і оцінки, ситуація з туберкульозу та ВІЛ та медичної статистики.

Своїми враженнями від візиту на Полтавщину Ірина Агеєва поділилася на своїй сторінці в Фейсбуці: «Полтава – наші візити Україною на тему громадського здоров’я продовжуються. В Полтаві прекрасна команда і вже є результати пілоту з реформування. Історія успіху області в тому, що керівництво розуміє – зміни впроваджуються довго і адаптація потребує інституційної пам’яті, політична підтримка потрібна, але суть формує саме Департамент охорони здоров’я – сильні керівники ті, що спроможні на довготривалу стратегію та непопулярні рішення. Результати: 1) оптимізовані заклади до 2020р. 2) найкращі ініціативи підтримані міжнародними донорами, що свідчить про довіру. 3) команду ДОЗ необхідно в прес тури Україною відправляти. Вдячна всім за ваш час: ДОЗ Полтавської ОДА, центр громадського здоров’я, центр профілактики та боротьби з СНІДом, протитуберкульозний диспансер, інформаційно-аналітичний центр медичної статистики, лабораторний центр МОЗ України, відділ імунопрофілактики!».

ПРЕСЦЕНТР ДОЗ ПОЛТАВСЬКОЇ ОДА

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

9 + 18 =