ВІТАЄМО ВСІХ, ХТО СТОЇТЬ НА СТОРОЖІ ЛЮДСЬКОГО ЖИТТЯ

20 червня – День медичного працівника

Професія медика є найгуманнішою, адже вона покликана стояти на сторожі людського життя. Саме медики дарують здоров’я людям, рятують від найрізноманітніших хвороб. Тому образ медика в уяві багатьох людей пов’язаний з надією і захистом. Кажуть, що лікар – це посередник між людиною і Богом. Дійсно, у багатьох ситуаціях медпрацівник є останньою рятівною інстанцією для хворого. Клятва Гіппократа спонукає людей у білих халатах перебороти всі емоції й особисті негаразди, щоб виконати свій обов’язок. Лікар часто лікує не лише тіло, а й душу людини, вселяючи в її серце віру та надію. І це не можуть не цінувати ті, кому медики дарують радість одужання чи поліпшують якість здоров’я і життя.

Мабуть, немає такої сфери людської діяльності, яка за вагомістю і важливістю могла би зрівнятися з роботою в медичній галузі.

Складна, відповідальна, жертовна професія медика завжди перебувала в зоні особливої уваги суспільства, адже у руках медичних працівників найцінніший дар людини – її здоров’я та життя.

У наш складний час, коли Україна відстоює свою цілісність і незалежність, а наші воїни тримають оборону на фронті з російським окупантом, високий професіоналізм, героїзм і жертовність медичних працівників виявилися на вагу золота. Глибокими знаннями і умілими руками вони врятували життя здоров’я не одному захиснику Вітчизни.

Часточку свого здоров’я, своєї душі кожен лікар залишає у своїх пацієнтах Недаремно говорять, що лікарем не можна стати, ним можна лише народитися. Адже це покликання дається людині від Бога. Скільки б років ти не вивчав медичні постулати, до такої професії має кликати серце. Кожен, хто вважає медицину своїм покликанням, бере на собі тягар відповідальності за життя та здоров’я інших людей.

Головне правило кожного працівника медичної галузі – не нашкодити пацієнтові. Саме від лікарів і медичних сестер, від їхньої кваліфікованості та професійності, знань та навичок залежать людські життя. Від самого народження і до старості ми звертаємося до лікарів за допомогою, вони є нашими незмінними помічниками та порадниками. Ця професія вимагає мужності, необхідність прийняття єдиного правильного рішення, від якого залежить людське життя.

Якщо помилки продавця або кравця можна виправити, то неправильно поставлений діагноз, рука хірурга, що здригнулася, навіть проста байдужість до хворого може обірвати чиєсь життя. Але ж яке це щастя, яка велика місія – сказати матері: “Операція пройшла успішно, ваш син буде жити”. Або першим дізнатися про народження нового життя.

Мабуть, заради цієї миті і варто багато вчитися та працювати, щоб присвятити себе кращій на землі професії – бути лікарем.

Алла Коваленко, заступник головного лікаря з медичної частини, КНП «Кобеляцька міська лікарня ».

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

fourteen − ten =