ВІКТОР ЛИСАК: «У НАСТУПНОМУ РОЦІ УСІМ НАМ БАЖАЮ НАПОЛЕГЛИВОСТІ, МІЦНОГО ЗДОРОВ’Я, РОДИННОГО ТЕПЛА Й БЛАГОПОЛУЧЧЯ»

Цьогорічний спалах коронавірусної інфекції став серйозним випробуванням для української системи охорони здоров’я.

Ще рік тому ми не уявляли, що зіткнемося з такою масштабною проблемою, як COVID-19, і що вона виявиться настільки важкою. Медична система України, й області зокрема, вистояла, хоч і переживає неймовірні навантаження. Серед нових викликів – необхідність збільшувати кількість ліжок для пацієнтів з коронавірусом, забезпечення киснем стаціонарних відділень, придбання кріоциліндрів, кисневих концентраторів, інших предметів та матеріалів.

Сьогодні забезпечення закладів охорони здоров’я ліками, обладнанням, засобами індивідуального захисту працівників здійснюється систематично і є пріоритетним напрямком діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Значно поліпшити матеріально-технічний стан вдалося також завдяки меценатам. Щиро дякую їм за це.

Директор департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак

Завдяки підтримці меценатів було значно поліпшено матеріально-технічний стан закладів охорони здоров’я.

У боротьбі з корона вірусною інфекцією велике сподівання покладаємо на вакцинацію. МОЗ України активно працює над тим, щоб якнайшвидше отримати вакцину. Складено графіки щеплень та визначено пріоритетні для вакцинації групи населення. За попередніми розрахунками, понад 300 тисяч полтавців належать до числа осіб професійного ризику, які можуть захворіти на СOVID-19 та підлягають першочерговій вакцинації.

Велика робота проведена з імунопрофілактики керованих інфекцій, що в період пандемії COVID-19 дуже важливо.

Наближаються новорічні та різдвяні свята, які ми, українці, звикли відзначати масово, у великому колі родичів і друзів. Раджу усім пам’ятати про карантинні вимоги – масковий режим, соціальну дистацію, дотримуватися їх максимально, аби убезпечити себе і свою родину від небезпечної інфекції.

Підсумовуючи рік, що минає, щиро дякую усім колегам, хто опинився на першій лінії цього невидимого фронту. Важко тим, хто працює безпосередньо з пацієнтами, потерпілими від коронавірусу та його ускладнень. Нелегко й фахівцям інших закладів охорони здоров’я, змушених переживати ризики та складнощі карантинних вимог.

Окрема подяка – органам виконавчої влади та місцевого самоврядування. Депутати обласної ради ідуть назустріч потребам нашої галузі, у тім числі й виділенням додаткових коштів.

Хочу побажати всім колегам та всім мешканцям області, щоб у найближчому майбутньому спільними зусиллями нам вдалося нарешті здолати пандемію, продовжити подальшу трансформацію системи охорони здоров’я, з року в рік покращувати доступ населення до базових медичних послуг. Щоб і якість цих послуг, і зарплати медиків нарешті перестали бути предметом дискусій політиків на всіх рівнях, натомість перетворилися на предмет гордості українського суспільства.

У наступному році усім нам бажаю наполегливості, міцного здоров’я, родинного тепла й благополуччя.

Віктор ЛИСАК, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

twelve − 2 =