Віктор ЛЯШКО: «ШКОЛИ МАЮТЬ ДОТРИМУВАТИСЯ ПРОТИЕПІДЕМІЧНИХ НОРМ»

Після періоду посилених карантинних обмежень, коли навчання було дозволено лише для дошкільних та спеціальних закладів освіти, школи повернулися до звичного режиму роботи.

Розумію, що всі дещо розслабилися та зраділи відновленню навчання, але закликаю не нехтувати дотриманням протиепідемічних норм. Нагадайте дітям про важливість частого миття рук, носіння маски у громадських місцях та дотримання фізичного дистанціювання за межами класу.

Адже є чітко прописані правила, коли нехтування протиепідемічними заходами може знову призвести до заборони відвідування шкіл.

Перше правило, пов’язане з коронавірусною хворобою: якщо на самоізоляції перебуватимуть більше половини учнів або персоналу, навчальний заклад може бути зачиненно для відвідування.

Друге правило стосується перевищення епідемічного порогу на грип та грипоподібні захворювання.

Маємо пам’ятати, що початок лютого – це традиційний період зростання кількості грипоподібних захворювань, і в разі перевищення в окремих регіонах епідпорогу по грипу, а саме досягнення та перевищення рівня 483 хворих на 100 тисяч населення, відвідування шкіл може знову потрапити під обмежувальні протиепідемічні заходи.

Станом на сьогодні показник захворюваності на ГРВІ становить 331,5 на 100 тисяч населення, що на 31,45% менше епідемічного порогу, розрахованого для України.

Як попередити зараження грипом:

  • уникайте контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;
  • обмежте відвідування місць великого скупчення людей;
  • часто провітрюйте приміщення;
  • часто мийте руки з милом;
  • не торкайтеся очей, носа, рота немитими руками;
  • уникайте обіймів, поцілунків і рукостискань;
  • прикривайте ніс і рот під час чхання або кашлю одноразовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;
  • якщо у людини є симптоми грипу, то необхідно триматися від неї на відстані не менше двох метрів.

Віктор ЛЯШКО, головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров’я України.    

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

four × 4 =