ВІДТЕПЕР НА ПОЛТАВЩИНІ ЗМОЖУТЬ РОБИТИ ДОСЛІДЖЕННЯ ЛЮДЯМ З ПІДОЗРОЮ НА COVID-19 ЗА ДОПОМОГОЮ НОВОГО ОБЛАДНАННЯ

27 березня на території державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» відбулася презентація системи для ампліфікації в реальному часі Rotor-Gene Q MDx 5Plex. QIAGEN. За допомогою цієї системи можна проводити обстеження змивів із носоглотки осіб з підозрою на COVID-19. Це дозволяє встановити пацієнтам остаточний діагноз, а не везти його для цього до столиці, як це відбувалося раніше.

Вартість системи – 600 тисяч гривень. Придбано це обладнання для потреб закладів охорони здоров’я Полтавської області за ініціативи очільника Всеукраїнського благодійного фонду HELPGROUP Давида Джалагонії. 300 тис. грн. виділено ТОВ «ЛЮКС-ПОЛТАВА 2009», керівник – Юрий Лупаенко. Ще 300 тис. грн. надано ТОВ «Тріоль».

«Дякую спонсорам, які закупили таке унікальне медичне обладнання. Цей прилад має 5 каналів детекції. Ми наразі отримали 18 комплектів тестів, кожен з яких розрахований на 24 дослідження, включаючи контрольні – «негативні» і «позитивні» – поділилася враженнями Ірина Байбарза – зав. вірусологічної лабораторії ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Вони вже сьогодні дистанційно зв’язалися з Київськими інженерами та запрограмували цей прилад. Тому після необхідної інсталяції, працівники центру зможуть робити такі дослідження на безкоштовній основі за показами лікарів людям з підозрою на COVID-19.

Директор ДУ «ПОЛЦ МОЗ України» Андрій Хайлов подякував від імені медичної громадськості області благодійникам за цю важливу для мешканців полтавського краю справу.

ПРЕСЦЕНТР ДОЗ ПОЛТАВСЬКОЇ ОДА

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

ten + 14 =