ВІДБУЛАСЯ АКЦІЯ «ПОЧУЙТЕ НАС!»

28 вересня у Полтаві в приміщенні ТРЦ «Київ» відбулася молодіжна акція «Почуйте нас!» в рамках проекту #NOT_OTKOS за підтримки AFEW-Ukraine! Девіз проекту: «Не йди «під откос» і не «відкошуй» від здорового способу життя!».

Акція охопила кілька надзвичайно важливих тем, які сьогодні стосуються кожного: вживання психоактивних речовин – наркотиків, алкоголю, тютюнокуріння; негативні прояви статевої поведінки та репродуктивне здоров’я; права підлітків та їх захист.

Мета проекту – привернути увагу до поведінки дорослих щодо вживання алкоголю, наркотиків та тютюнокуріння. Якщо батьки вживають алкоголь, то дуже висока ймовірність, що й діти будуть його вживати. Бо діти – це проекція батьків, дідусів, бабусь, та й інших дорослих.

У програмі були спічі підлітків – лідерів Центру дружнього до підлітків «Альтаїр» на соціально значущі теми, обговорення соціальних постерів, перегляд соціальних відеороликів, презентація цікавих фактів про фактори ризику . І це все невимушено, талановито та дуже інформативно на фоні яскравої концертної програми творчих колективів м. Полтави.

У всіх присутніх поповнилася скарбничка знань: в Україні зареєстровано 900 тис. наркозалежних від алкоголю. Щорічно їхня кількість зростає на 50 тис. осіб. За останні 10 років кількість залежних від пива зросла в 10-12 разів. 83% підлітків хоча б раз у житті вживали спиртні напої. Жінка вживає 4 келиха вина щодня = розвиток раку молочної залози. Алкоголь може викликати 7-м видів раку: товстої та прямої кишки, стравоходу, гортані, печінки, ротової порожнини, молочної залози. У Великобританії рекламу тютюну на ТБ заборонили в 1965 році, в США – в 1970-му році. У світі зафіксовано вже близько 800 випадків захворювань легенів, пов’язаних з курінням вейпа. Сигаретний дим містить більш, ніж 40 сполук, що сприяють появі злоякісних пухлин. Щороку від куріння помирає 63 тис. українців – це як м. Бориспіль чи Коломия.

До проведення заходу долучилися партнери з інформаційно-просвітницькими локаціями партнерів з питань здорового способу життя, профілактики насильства, ризикованої поведінки, правового захисту: Lazurka, Регіональний центр з надання БВПД у Полтавській області, Ювенальна поліція Полтавщини, Головне територіальне управління юстиції у Полтавській області, Полтавський обласний Центр здоров’я, Kafedra Sosr.

ПРЕС-ЦЕНТР ДОЗ ПОЛТАВСЬКОЇ ОДА

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

five × one =