ВЧИЛИСЯ ЗАПОБІГАТИ ПОШИРЕННЮ КОРОНАВІРУСУ

Станом на ранок 30 січня у світі зареєстровано 7800 хворих, інфікованих новим коронавірусом 2019-nCoV. Переважна більшість випадків інфікування – в Китаї. У місті Ухань від нього вже померло 170 людей.

30 січня в Українській медичній стоматологічній академії відбулася науково-практична конференція «Додаткові заходи щодо організації роботи лікувальних закладів області в умовах епідемічних ускладнень захворювання на грип, ГРВІ та коронавірусну інфекцію» під головуванням заступника директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Юрія Курилка. До участі запрошені заступники головних лікарів з лікувальної роботи, завідуючі амбулаторіями, лікарі-інфекціоністи, лікарі-епідеміологи з Полтави, міст обласного значення та районів області.

За словами Андрія Байбарзи, завідувача відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України», загроза коронавірусу прийшла вкрай невчасно. В Україні високими темпами поширюється грип. Поки-що, за винятком двох областей, епідемічний поріг перевищено лише на 1,5 відсотка. Полтавщина  його ще не досягла. Але за останній тиждень захворюваність зросла на 30 відсотків. Темпи поширення, особливо  серед дітей, дуже насторожують. Найближчим часом ситуація по школах та інших навчальних закладах може змінитися кардинально.

З коронавірусами людство вже стикалося (SARS – тяжкий гострий респіраторний синдром 2002-2003 років та MERS – близькосхідний коронавірусний синдром 2015-го). Вони спричиняли велику захворюваність і смертність у високорозвинутих країнах.

Андрій Байбарза детально проаналізував наказ МОЗ України від 24.01.2020 р. №185 «Про заходи щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків захворювань, спричинених новим коронавірусом, виявленим у місті Ухань (провінція Хубей, Китай)». Окремо зупинився на засобах захисту, адже коронавірус масово вражає медпрацівників.

«Я не знаю, як китайський медик знімає свого комбінезона самотужки, не заразившись при цьому, – сказав Андрій Байбарза. – У кожному нашому закладі є стандартний одяг – протичумний костюм. Він захищає і органи зору, і органи дихання. Його легко одягнути й скинути, не інфікувавшись».

Учасникам конференції наочно нагадали, як правильно скидати такий набір одягу, щоразу змочуючи у дезрозчині руки в рукавичках.

Дуже важливі респіраторна гігієна та кашльовий етикет. Якщо хворий чхає в палаті – це потужний аерозольний інгалятор. Захиститись від такого аерозолю допоможе лише респіратор. Маска «на вдих» не працює, її мусить одягати той, хто чхає – надійно припасувавши її на носі. При кашлі хворий мусить і рот, і ніс прикривати одноразовою хустиною.

Досвідом сучасних методів лікування пневмонії поділилася завідуюча пульмонологічним відділенням КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. Скліфосовського Полтавської обласної ради» Неля Моторна.

Доцент кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією  УМСА Тетяна Котелевська провела презентацію «Коронавірусва інфекція: діагностика, лабораторне обстеження хворих».  Завкафедрою анестезіології УМСА Дмитро Шкурупій розповів про інтенсивну терапію при вірусній пневмонії.

Маршрут пацієнта при підозрі на виявлення хворих на коронавірусну інфекцію пояснила Лідія Войтенко,  головний експерт Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації за напрямком «Інфекційні хвороби, дитячі інфекційні хвороби. Паразитологія».

ПРЕСЦЕНТР ДОЗ ОДА

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

8 − 7 =