ВАЖЛИВІСТЬ СВОЄЧАСНИХ ФЛЮОРООБСТЕЖЕНЬ

Чверть століття наша країна є одним із лідерів щодо поширення туберкульозу. Кожного дня в Україні помирає 11 хворих на туберкульоз.

Одна з найвагоміших причин такого стрімкого поширення цієї інфекції – необізнаність населення про прояви хвороби, шляхи передачі, методи діагностики та профілактики. На телебаченні, у новинах та всіляких передачах часто подається “гаряча” але недостовірна інформація. Ще одна причина поширеності туберкульозу – низький рівень культури поведінки хворих на туберкульоз у громадських місцях. Також дається взнаки безвідповідальне ставлення населення до свого здоров’я: несвоєчасне відвідування сімейного лікаря, невиконання його призначень і порад, перенесення хвороб «на ногах», самолікування.

Результат такої безвідповідальності – діагностування туберкульозу на пізніх стадіях, коли хвороба вже невиліковна. Хочу зауважити: вчасне виявлення захворювання та кваліфіковане надання медичної допомоги гарантує повне подолання хвороби!

На початкових етапах недуги не виникає жодних хворобливих відчуттів. Діагностика можлива лише при застосуванні специфічних методів дослідження. Це реакція Манту у дітей і підлітків та флюорообстеження у дорослих.

Щорічні обов’язкові медичні огляди у працюючих людей включають флюорографічне обстеження. Я хочу звернути увагу тих читачів, хто не підлягає обов’язковим профілактичним оглядам (пенсіонери, тимчасово непрацюючі та інші). Не можна нехтувати цим правилом! Коли кашель триває 21 день, підвищена  температура тіла  не спадає понад тиждень, зникає апетит, посилюється потовиділення – в такому випадку рентгенологічне обстеження обов’язкове. Негайно зверніться до сімейного лікаря!

Також один раз на рік повинні флюорографічно обстежуватись особи з «групи ризику» щодо туберкульозу. Це хворі на цукровий діабет, виразкову хворобу шлунка та дванадцятипалої кишки, або особи, які часто переносять пневмонії.

Запам’ятайте, туберкульоз значно легше запобігти, ніж лікувати!

Володимир Салашний, лікар рентгенолог КП «Кременчуцький обласний клінічний шпиталь для ветеранів війни Полтавської обласної ради»

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

sixteen + eighteen =