ВАКЦИНИ ПРОТИ COVID-19: ЗАПИТАННЯ – ВІДПОВІДЬ

1. Чи всі вакцини проти COVID-19, які дозволені (станом на середину квітня 2021 року) для застосування в Україні, треба вводити двічі?

– Поки що так. Всі – двічі. Наразі всі вакцини, схвалені в Україні для використання слід вводити двічі. Це вакцини від Pfizer, AstraZeneca, Sinovac.

2. Яка рекомендована доза вакцини та схема щеплення вакциною КовішелдТМ?

– Нагадаємо, що вакцина КовішелдТМ – це ідентична вакцина від AstraZeneca, вироблена в Індії. Рекомендована схема така: внутрішньом’язове введення двох доз вакцини (кожен раз по 0,5 мл) в інтервалі від 4 до 12 тижнів. Наразі в Україні, як і Канаді, Великій Британії, Німеччині прийнято рішення, що для досягнення максимальної ефективності вакцини від AstraZeneca, інтервал між першою та другою дозами має складати 12 тижнів.

3. Яка рекомендована доза вакцини КомірнатіТМ від Pfizer-BioNTech?

– Дві дози по 0,3 мл внутрішньом’язово з інтервалом у 21–28 днів. Зараз досліджують можливість використання лише однієї дози вакцини для досягнення ефективного захисту.

4. Яка рекомендована доза вакцини КоронаВакТМ від Sinovac?

– Дві дози по 0,5 мл внутрішньом’язово з інтервалом у 14–28 днів. Наразі в Україні діє рішення МОЗ, що для досягнення кращої ефективності, оптимально вводити вакцину з інтервалом в 28 днів між першою та другою дозами вакцини.

5. Куди слід колоти вакцини КовішелдТМ від AstraZeneca, КомірнатіТМ від Pfizer-BioNTech, КоронаВакТМ від Sinovac?

– У дельтоподібний м’яз.

6. Чи можна замінити другу дозу однієї вакцини проти COVID-19 дозою будь-якою іншої вакцини проти COVID-19?

– Ні. Вакцини не є взаємозамінними. Для першої та другої дози повинна застосовуватися вакцина від однієї компанії розробника. При цьому варто враховувати, що вакцина виробництва SIIPL (КовішелдТМ) та вакцина виготовлена SK Bioscience Co Ltd. є ідентичними за складом та технологіями виготовлення вакцини AZD1222 і не розглядаються, як різні вакцини та є взаємозамінними.

7. Тобто якщо треба вводити другу дозу, а немає вакцини того ж виробника, то вколоти вакцину проти COVID-19 іншого виробництва не можна?

– Не можна. Перша і друга дози вакцини мають бути однієї торговельної марки.

8. Другу дозу вакцини треба колоти в те саме плече, що й минулого разу, чи в інше?

– Можна в те саме, можна в інше. Головне, щоб саме в дельтоподібний м’яз.

9. Треба було ввести другу дозу згідно зі схемою вакцинації, але це не зробили вчасно. Що робити? Починати вакцинацію з самого початку?

– Ні. Не розпочинайте вакцинацію від самого початку. Зробіть другу дозу за першої можливості.

За матеріалами збірника «100+ відповідей на запитання про вакцинацію проти COVID-19»

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

13 − six =