Вакцинуються викладачі Полтавського університету економіки і торгівлі

У медпункті ПУЕТ зранку 29 жовтня людно. Кілька десятків співробітників університету виявили бажання зробити щеплення проти дифтерії, правцю, кору, краснухи й паротиту.

Світлана Мальцева

Огляд перед щепленням проводить сімейний лікар  Центру ПСМД №1 Полтавської міськради Світлана Мальцева. Разом із медсестрою вимірює артеріальний тиск та температуру тіла, оцінює загальний стан здоров’я. Бере інформовану згоду пацієнта на щеплення.

Лікар розповідає, що ускладнення дифтерії швидко вражають дихальну, серцево-судинну системи аж до летального кінця.

“До груп ризику належать діти, вагітні жінки, люди похилого віку. Передається інфекція повітряно-крапельним шляхом. Протікає дуже стрімко. Якщо втратити час, розвиваються ускладнення, котрі лікувати дуже важко. Симптомами нагадує ангіну – викликає біль у горлі, підвищення температури. Через відмови від щеплень у попередні роки, на жаль, колективного імунітету немає. Тому зараз усі наші сили спрямовані на охоплення вакцинацією. Якщо щеплена людина навіть захворіє, перебіг буде дуже легкий і без ускладнень”, – пояснює Світлана Мальцева.

Вакцинація проводиться в сусідньому кабінеті. Медична сестра показує сумку-холодильник, у якій при температурі від 2 до 8 градусів вакцину привезли з Центру ПСМД №1. Ампули проти дифтерії та правцю розраховані на 10 доз, проти кору – на 2 дози. Медсестра пояснює,  що після вакцинації можливе почервоніння, неприємне  відчуття в місці щеплення та невисока температура.

Заступник директора Інституту економіки, управління та інформаційних технологій ПУЕТ Світлана Іванюк проходить огляд лікаря. Розповідає, що погодилася вакцинуватись проти  кору, краснухи й паротиту охоче. Бо це – єдиний спосіб запобігти хворобі. 

У черзі – Наталія Молчанова, викладач університету. В дитинстві всі щеплення вона отримала вчасно. Каже, що паніки з приводу останніх новин про виявлені в Україні інфекції не має, але якщо повторна вакцинація шкоди не приносить, то чому б і ні. Прочитала, що підтвердження такого щеплення потрібне навіть при виїзді за кордон. Тому й вирішила «поновити» імунітет.

Про дифтерію журналістам розповідає завідувач обласним центром дитячої імунології, лікар-педіатр Валентина Думенко.  

“Дифтерія небезпечна своїми ускладненнями. Захиститися від неї можна лише вакцинацією.  Згідно з Календарем щеплень, немовлята вакцинуються у 2, 4 та 6 місяців, ревакцинація проводиться в 17 місяців, 6 років і 16 років.  Далі доросла людина повинна отримувати щеплення проти дифтерії кожні 10 років. Якщо прострочити цей термін, потрібна буде трикратна процедура – через 45 днів після першої, потім через 6 місяців. Обмежень за віком немає”.

Валентина Іванівна розповіла, які вакцини застосовуються в області для щеплення дітей та дорослих. Їх наразі достатньо, сама процедура – безкоштовна. Дорослим треба звернутися до сімейного лікаря, з яким укладена декларація.  Протипоказами для щеплення є гостре захворювання або загострення хронічної недуги, ускладнення на попереднє введення вакцини у вигляді анафілактичного шоку, тяжкі вроджені комбіновані імунодефіцити, тяжка імунно-супресивна терапія.

Журналісти запитали, чи є в області сироватка, якщо раптом виникне потреба лікувати дифтерію.

“В обласній інфекційній лікарні є 8 доз сироватки «антитоксин»”, – пояснює Валентина Думенко.

Валентина Думенко

Цього дня до медпункту ПУЕТ звернулися за щепленням 33 співробітників університету. Одному з викладачів із кашлем і нежиттю було відмовлено: лікар діагностувала гостру вірусну інфекцію. Троє співробітників вакцинувалися проти дифтерії та правцю. У кожного з них попередня вакцинація була більш як 10 років тому. Повторювати процедуру через 45 днів та через 6 місяців вони будуть у своїх сімейних лікарів. 29 співробітників вакцинувалися проти кору, краснухи та паротиту.

Загалом за два дні планується вакцинувати 75 співробітників університету.

Прес-центр ДОЗ Полтавської ОДА

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

nine + 6 =