ВАКЦИНАЦІЯ ЗНИЗИТЬ РИЗИК РАКУ ШИЙКИ МАТКИ

Про це розповіла Покладова Альона, лікар-гінеколог дитячого та підліткового віку КНМП «Кременчуцька міська дитяча лікарня».

Рак шийки матки (РШМ) – патологія, яку можна просто виявити при візуальному огляді, але все одно досить часто ми зустрічаємося з ситуацією, коли він виявляється занадто пізно. І, незважаючи на можливість повного одужання від цієї хвороби при своєчасному виявленні, від цього виду раку все одно продовжують вмирати жінки.

РШМ є другим по розповсюдженості онкологічним захворюванням у жінок до 45 років і першим серед причин жіночої смертності від раку в країнах, що розвиваються.

За даними ВООЗ, щорічно в світі реєструється близько 500 тисяч випадків РШМ, кожен другий з яких закінчується смертю пацієнтки протягом першого року з моменту встановлення діагнозу.

Від раку шийки матки в Україні помирає 6 жінок щодня. Дуже сумна статистика. З чим пов’язано те, що така проста для виявлення патологія продовжує зустрічатися в таких запущених стадіях?

В першу чергу, з тим, що жінки недостатньо люблять себе і не піклуються про своє здоров’я. Якщо б вони бували на профілактичному огляді у гінеколога хоча б раз на рік, то однозначно неможливо було б пропустити рак шийки матки.

Друга проблема – велика кількість захворювань, які передаються статевим шляхом. Жінки хворіють різними інфекціями, які прискорюють процес розвитку дисплазії шийки матки в рак. І, звичайно, провідна роль у виникненні цієї проблеми належить папіломавірусу, а вірніше його високоонкогенним штамам. Багатьма дослідженнями доведено, що рак шийки матки в 100% випадків пов’язаний з папиломовірусною інфекцією. І саме тому з’явилася можливість захиститися від раку шийки матки вакцинацією.

Найбільш канцерогенними штамами щодо раку шийки матки є віруси папіломи людини (ВПЛ) 16 та 18 типів, які викликають 71,5% випадків РШМ в Європі. На сьогодні вакцинація проти 16 та 18 штамів ВПЛ разом з організованим скринінговим обстеженням визнана світовими експертами як ефективний спосіб профілактики цього захворювання.

З метою профілактики РШМ в Україні з 2011 року дозволена до використання вакцина для дівчат та жінок, починаючи з 12 років, та є рекомендованою. В інших країнах світу – занесена до національного календаря щеплень, є обов’язковою і проводиться з 9-річного віку.

Таким чином, захищаючи себе від ВПЛ-інфекції шляхом вакцинації, можна попередити зміни і знизити ризик розвитку онкологічного процесу. Попередьте 9 із 10 видів раку шийки матки за допомогою вакцинації!

              ПРЕС-ЦЕНТР ДОЗ ОДА

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

one + thirteen =