Вакцинація від гепатиту В: що потрібно знати і чому важливо її робити кожному

Відповідно до оціночних даних, 1,5–2,5% населення України інфіковано вірусним гепатитом В. Тобто йдеться про 600 тисяч людей. Вберегтися від гепатиту В можна завдяки безпечній і ефективній вакцинації. Діти мають отримати три дози вакцини: перше щеплення — протягом 24 год від народження, другу дозу — у 2-місячному віці, і третю — у шість місяців.

Щеплення новонароджених проти гепатиту В запобігає розвитку інфекції у дитини і є єдиним надійним захистом від цього захворювання. Вакцини закуповують державним коштом.

Дорослим також варто дізнатися чи мають вони щеплення. Адже вакцину проти гепатиту B було введено до програми імунізації дітей в Україні лише з 2001 року. Тому, якщо ви народилися до 2001 року, імовірно, що у вас щеплення від гепатиту В немає. Обмежень до щеплення за віком немає, тому зверніться до свого лікаря та проконсультуйтеся щодо отримання вакцини!

Нагадаємо, вірус гепатиту В порушує функціонування печінки. Тривале перебування вірусу в клітинах печінки може спровокувати розвиток цирозу й раку печінки, а це може призвести до смерті.

Шляхи передачі гепатиту B:
– незахищені статеві контакти;
– від матері до дитини під час народження;
– небезпечні медичні та інші маніпуляції, пов’язані з контактом із кров’ю (татуювання, пірсинг, косметологічні процедури тощо);
– використання нестерильного ін’єкційного інструментарію для вживання наркотиків.

Вірус гепатиту B не передається через столові прибори, унаслідок годування груддю, через обійми, поцілунки, рукостискання, кашель, чхання, користування громадськими басейнами чи подібними об’єктами.

Найефективніший захист від інфікування ВГВ — це вакцинація.

Лікування вірусного гепатиту В довготривале. Однак завдяки вчасному та регулярному прийомі лікарських засобів, розвиток хвороби можна значно стримати. Лікування від вірусних гепатитів В та С можна отримати безоплатно.

КП “Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР”

(за матеріалами ДУ “Центр громадського здоров’я МОЗ України”)

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

12 + 13 =