В Опішні та Зінькові відбулися антинаркотичні квести

З нагоди Всесвітнього дня здоров’я в Опішнянській ОТГ та у дитячому парку міста Зінькова 23 та 25 квітня відбулися інформаційно-просвітницькі квести «Від знання до безпеки» за ініціативи Полтавського обласного благодійного фонду «Громадське здоров’я» та обласного Центру здоров’я

Організатори ставили собі головне завдання – привернути увагу громади до проблем вживання психоактивних речовин у підлітковому середовищі; поглибити знання дітей підліткового віку щодо негативних наслідків вживання психоактивних речовин; сформувати у підлітків несприятливість до вживання наркотичних речовин; розширити їх уявлення про небезпеку реалізації непродуманої статевої поведінки та убезпечити від хвороб, що передаються статевим шляхом; пробудити живий інтерес серед дітей та молоді до ведення здорового способу життя.

Учасниками заходу стали 48 учасників з Опішнянського опорного закладу загальної середньої освіти (команди «Вітаміни», «Енергія», «220 V»), Ставківського НВК (команда «Вибір»), Човно-Федорівської ЗОШ (команда «Здорова нація») та Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні» ім. Василя Кричевського (команда «Гарячі перці»). А також 48 учасників із Зіньківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2 (команди «Healthy Team» та «AntiVirys»), Регіонального центру професійно-технічної освіти міста Зіньків (команда «Комета»), Великопавлівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів (команда «Феміда»), Тарасівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (команда «Діти Астреї») та опорного закладу «Зіньківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1» (команда «Простір безпеки»).

Командам довелося подолати 12 локацій та вирішувати завдання різного змісту та складності, які спрямовані на підвищення рівня обізнаності  підлітків щодо своїх прав та їх захисту, негативних наслідків вживання психоактивних наркотичних речовин та профілактики поширення хвороб статевим шляхом, формування активного бажання дітей та молоді до ведення здорового способу життя.

З великою цікавістю команди працювали на локаціях «Склади тарілку здорового харчування!» та «Склади плакат: кидай курити!», розроблених Полтавським обласним Центром здоров’я. Учасники квесту активно обговорювали принципи здорового харчування при складанні «тарілки здоров’я», визначення індексу маси тіла (ІМТ) та рекомендації щодо вживання солі, цукру, води.  

Жвавий інтерес виявили діти при складанні плакату про негативний вплив тютюнокуріння, активно обговорювались хвороби, які викликані курінням,  антиміфами розвінчувались міфи про куріння.

 До квесту долучилися і стали активними його модераторами студенти   Полтавського національного педагогічного університету ім.В.Г. Короленка.

У ході змагань було проведено конкурс на кращий плакат у номінації «Знай наших», основною тематикою яких був девіз «Молодь обирає здоров’я!».

Після тривалих випробувань, визначилися переможці квесту.

В Опішні:

ІІІ місце – команда «Енергія»,

ІІ – команда «Вибір»,

І – команда «220 V».

У Зінькові:

ІІІ місце – команда «Діти Астреї»,

ІІ – команда «Healthy Team»,

І – команда «AntiVirys».

У номінації «Знай наших» за кращий плакат перемогу отримали команди «Вибір» та «Простір безпеки».

Учасників квестів нагородили солодкими подарунками та інформаційними буклетами щодо збереження здоров’я та безпечного способу життя.

Прес-центр Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

8 + eleven =