УНІКАЛЬНА ОПЕРАЦІЯ НА ХРЕБТІ У ЛІТНЬОМУ ВІЦІ

На базі ортопедичного відділення КП “Обласна клінічна лікарня відновного лікування та діагностики з обласними центрами планування сім’ї та репродукції людини, медичної генетики Полтавської обласної ради” в листопаді минулого року відбулася унікальна операція на хребті.

У 69-річної пацієнтки, яка раніше була прооперована з приводу деформації хребта, погіршився загальний стан здоров’я. Захворювання прогресувало. З огляду на складність майбутнього втручання адміністрація лікарні запросила команду фахівців клініки Харківського національного медичного університету. До Полтави прибули завідувач відділення ортопедії і травматології Університетської клініки, доктор медичних наук Дмитро Петренко, асистент кафедри хірург Артем Кутовий і лікар-нейрофізіолог Марта Волошина. Разом із командою харків’ян спільну ревізійну операцію проводив лікар-ортопед Олександр Савченко.

У ході втручання було використане інноваційне обладнання. Пацієнтці видалили раніше встановлену металоконструкцію і провели остеотомію хребта. Вже наступного дня вона почала ходити. Через тиждень після проведеного курсу реабілітації жінка, за її словами, відчула себе зовсім іншою людиною. Цей випадок вкотре засвідчив, що операція на хребті – не вирок для пацієнта, а єдине правильне рішення складної проблеми. І чим частіше ми будемо про це говорити, тим більше шансів поліпшити якість життя матимуть наші літні родичі.

Люди похилого віку часто скаржаться на біль у спині, називаючи цей симптом одним простим словом «радикуліт». Частково це є правдою – радикуліт дійсно характеризується болями в спині. Але він є лише синдромом, що розвивається на тлі патологічних процесів у хребті. Справжньою причиною болю можуть бути запальні та інфекційні захворювання, хвороби внутрішніх органів, травми хребта або суглобів, викривлення (сколіоз або кіфоз), хвороби суглобів, протрузії (випинання стінки міжхребцевого диска), грижі, пошкодження м’язів, зв’язок, сухожилків і багато іншого.

На жаль, люди похилого віку не надають цьому великого значення і вважають за краще лікуватися народними методами або лікарськими засобами, які їм порекомендували знайомі. Головною причиною такого неуважного ставлення до свого здоров’я є страх потрапити до некваліфікованого лікаря. Більш того, пацієнт психологічно не готовий опинитися в такому віці на операційному столі через страх стати інвалідом або померти.

Хірургія хребта у літніх людей є дуже складною соціальною і медичною проблемою. Соціальна складова полягає в тому, що пацієнти з деформаціями (порушеннями або викривленнями) хребта мають низьку якість життя, ряд супутніх патологій, що призводять до ранньої інвалідності та смертності. Медична складова пов’язана з тим, що більшість медичних установ не готові приймати і оперувати таких пацієнтів. Адже це дуже важка і об’ємна робота. Більшість хірургів ортопедів-травматологів не беруться за виконання таких складних операцій ще й тому, що вони пов’язані з високим ризиком ускладнень. Багато пацієнтів із подібними патологіями просто не знають, куди звернутися за кваліфікованою допомогою. Проблема посилюється й дефіцитом висококласних хірургів, які мають навички проведення таких операцій людям похилого віку. Крім цього, у звичайних лікарнях для операцій на хребті немає високотехнологічного обладнання. Та попри це досвід КП «Обласна клінічна  лікарня відновного лікування та діагностики з обласними центрами планування сім’ї та репродукції людини, медичної генетики» підтверджує, що пацієнтам старше 60 років із захворюваннями хребта надавати допомогу можна і в Полтаві.

ПРЕСЦЕНТР ДОЗ

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

sixteen + 19 =