УКРАЇНА ПРИЄДНУЄТЬСЯ ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ БЕЗПЕКИ ПАЦІЄНТІВ

Уперше в нашій країні 17 вересня відзначатиметься День безпеки пацієнтів. Указ про це Президент Володимир Зеленський підписав 4 вересня.

За словами президента НАМН України Віталія Цимбалюка,  є хибною і навіть шкідливою думка, що безпека пацієнтів – розкіш багатих країн. У державах – членах ЄС, за оцінками Європейського центру з контролю і профілактики захворювань, 8-12 відсотків пацієнтів стаціонарів страждають від несприятливих подій під час надання медичної допомоги. На рівні первинної медичної допомоги проблема є менш дослідженою, але є ознаки, що там вона не менш гостра. Європейські інституції рекомендують визнати безпеку пацієнтів одним із головних питань у галузі охорони здоров’я на національному, регіональному та місцевому рівнях.

Цього року дата відзначається вперше – 17 вересня, у Всесвітній день забезпечення безпеки пацієнтів, ВООЗ розпочне глобальну кампанію з підвищення обізнаності громадян щодо безпеки пацієнтів у медичних закладах. Україна – у списку країн, які її підтримали. Щороку в цей день порушуватиметься нова тема щодо умов лікування пацієнтів та завданої хворим шкоди. Цьогоріч мова піде про культуру безпеки на всіх рівнях.

«Щороку трапляються 134 мільйони несприятливих подій через проблеми безпеки в лікарнях країн з низьким і середнім рівнем доходу, що призводить до 2,6 мільйона смертей. 15 відсотків лікарняних витрат можна віднести до лікування через помилки у безпеці пацієнтів у країнах Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР); 4 з 10 пацієнтів зазнають шкоди в первинних і амбулаторних умовах. Близько 80 відсотків цієї шкоди можна уникнути», – описує ВООЗ основні проблеми, які покликана вирішити кампанія.

Доведеться змінювати культуру сприйняття помилок і реагування на них – на політичному рівні, у закладах охорони здоров’я, на рівні окремих фахівців. Попереду – тривала, наполеглива робота, об’єднання зусиль професійного середовища, наукового товариства та громадськості.

ПРЕС-ЦЕНТР ДОЗ ПОЛТАВСЬКОЇ ОДА

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

thirteen − 1 =