У ПОЛТАВІ ВИКОНАЛИ ПЕРШУ ОПЕРАЦІЮ НА ВІДКРИТОМУ СЕРЦІ

16 червня у Полтавському обласному клінічному медичному кардіоваскулярному центрі успішно пройшла перша в регіоні операція на серці зі штучним кровообігом.

…У 70-річного мешканця Кременчука через атеросклероз три коронарні судини були закриті на 99 відсотків. При такому складному враженні судин життя і здоров’я могла врятувати лише операція на відкритому серці із використанням частини іншої, здорової судини (в обхід звуженої ділянки).

Операція з аортокоронарного шунтування тривала 5 годин.  Її виконували столичні фахівці Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова із залученням полтавських спеціалістів.

«Я щасливий, що ця операція пройшла на рідній землі», – сказав пацієнт наступного дня кардіохірургу Андрію Горячеву.

Пресконференцію для журналістів відкрив перший заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Дмитро Лунін. Він подякував усім, хто брав участь у проведенні операції, керівництву Національного інституту імені М.Амосова та колективу Полтавського кардіоваскулярного центру за командну роботу. За його словами, надання якісних медичних послуг мешканцям області є складовою Стратегії розвитку Полтавської області на 2021-2027 роки. Згідно з нею до 2027 року у цьому закладі має проводитися повний спектр кардіохірургічних послуг, від операції до реабілітації.

Фото Дмитра Баклицького.

Директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак розповів про велику підготовчу роботу та співпрацю зі столичними колегами, подякував їм за навчання полтавських лікарів, які вже по кілька років стажуються в Києві.

У день проведення операції Полтавщину відвідав директор Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова, віцепрезидент Національної академії медичних наук Василь Лазоришинець. Він добре знає рівень полтавської медицини, її можливості. Місцевим фахівцям поставив завдання відбирати пацієнтів для наступних операцій на відкритому серці.

Віктор Лисак подякував керівнику столичної бригади лікарів за високу оцінку роботи місцевих медичних сестер, анестезіолога, анестезиста, а також керівництву обласної державної адміністрації, депутатському корпусу за фінансування та стимулювання будівництва цього приміщення, його обладнання.

Директор кардіоваскулярного центру Костянтин Вакуленко зауважив, що без підтримки на всіх рівнях державної і місцевої влади такий крок вперед був би неможливий ще кілька десятиліть. А нинішня вдала операція стала потужним стимулом для професійного росту молодих медиків. Вони побачили, які втручання зможуть виконувати власноруч уже за кілька років. Витратні матеріали для цієї операції проспонсорувало товариство «ГПЛ». Далі Департамент охорони здоров’я звернеться до депутатів обласної ради за додатковим фінансуванням. Щоб Національна служба здоров’я України почала фінансувати такі втручання з Державного бюджету, потрібно вкласти чималі додаткові кошти.

Проректор Полтавського державного медичного університету Ігор Ксьонз назвав цю подію потужним кроком вперед. Потребує розвитку дитяча кардіохірургія: якщо хворого малюка прооперувати майже одразу після народження, результати будуть набагато кращі.

Враженнями від проведеної операції поділився керівник хірургічної бригади, Заслужений лікар України, завідувач відділення кардіохірургії Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова Андрій Горячев. «Я бачив багато таких центрів, працював у Європі, Африці. Але такої кількості і якості сучасного обладнання, як у вас, не бачив у жодному. Вітаю всіх полтавців із тим, що ви сьогодні маєте. Тут є можливість робити найскладніші операції аж до трансплантації серця», – сказав хірург. – «Через 1-2 тижні ми проведемо ще 2 операції на відкритому серці й поступово будемо нарощувати темпи, щоб згодом помінятися місцями: ваші хірурги оперуватимуть, а ми стоятимемо поряд».

Довідково: У приватних клініках Києва подібна операція коштує 250-300 тисяч гривень, у Німеччині – 25-30 тисяч євро. Пацієнту з Кременчука усі витратні матеріали оплатили спонсори. У складі столичної бригади працювали Заслужений лікар України, завідувач відділення кардіохірургії Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова Андрій Горячев, кардіохірург, завідувач відділення Микола Руденко, кандидат медичних наук, анестезіолог Кирило Хижняк, старший науковий співробітник, перфузіолог Інна Яковенко.

Підписано меморандум про співпрацю та подальше навчання полтавських лікарів між Департаментом охорони здоров’я Полтавської ОДА та інститутом серцево-судинної хірургії ім. М.Амосова, між Полтавським кардіоваскулярним центром та інститутом серцево-судинної хірургії .

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР»

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

nineteen − seven =