У ПОЛТАВІ ПРОВЕЛИ НАВЧАННЯ З ОРГАНІЗАЦІЇ НАДАННЯ НЕОБХІДНОЇ ДОПОМОГИ ОСОБАМ ІЗ ПІДОЗРОЮ НА СOVID-19

12 березня в Полтаві медики, правоохоронці та рятувальники проводили спільні навчання щодо виявлення хворої на коронавірус людини. Метою таких тренувань була перевірка готовності всіх установ в умовах, наближених до реальності.

Як повідомив Володимир Мохначов, начальник відділу медицини катастроф та мобілізаційної роботи Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА, «сьогодні ми на практиці відпрацьовуємо один із найскладніших можливих випадків надання необхідної допомоги особам із підозрою на коронавірус, коли є велика кількість людей. Будемо намагатися розбирати кожний можливий випадок та роботу відповідних служб».

За легендою, одному із пасажирів автобуса Київ-Харків стало зле, у нього проявилися симптоми коронавірусу. Пасажирка цього ж транспорту зателефонувала на «103» та повідомила, що хворий чоловік нещодавно повернувся з Китаю. Далі події розгорталися відповідно до протоколу: правоохоронці зупинили авто, а самого хворого лікарі на кареті швидкої транспортували до КП «Полтавська обласна клінічна інфекційна лікарня Полтавської обласної ради». Цей заклад частково перекваліфікували для людей, хворих на коронавірус. В’їзд на територію медичного закладу обмежили.

Лідія Войтенко, обласний позаштатний інфекціоніст Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА, зазначила, що «сьогодні ми готові прийняти поодинокі випадки, тобто, у нас 8 боксів, і в них по 4 ліжка, це значить – до 30 осіб. Якщо ситуація буде складатися таким чином, що буде наростати кількість хворих, перший поверх і другий поверх – це буде госпітальною базою для хворих на коронавірусну інфекцію».

Володимир Мохначов підкреслив, що «лікарі Полтавщини теоретично знають, як діяти у разі підозри на інфікування когось із пацієнтів, але навчання все рівно потрібні. Краще повторити, аби в разі необхідності, медик не розгубився та вчинив правильно. Головне – правильно ізолювати хворого».

Такі навчання дають можливість відпрацювати взаємодію окремих медичних служб, а також узгодити дії з правоохоронцями та рятувальниками. Подібні навчання найближчим часом проведуть в усіх районах Полтавської області.

ПРЕСЦЕНТР ДОЗ ОДА

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

11 − nine =