СТАРТУЄ МАСОВА ВАКЦИНАЦІЯ ПРОТИ COVID-19

На брифінгу для журналістів голова обласної державної адміністрації Олег Синєгубов розповів, що у найближчі вихідні жителі області, які записалися на щеплення через додаток «Дія» та в кабінетах сімейних лікарів, зможуть вакцинуватися у п’яти центрах масової вакцинації – у Полтаві, Кременчуці, Миргороді, Лубнах, Горішніх Плавнях.

За словами голови облдержадміністрації, через додаток «Дія» у чергу на щеплення вже записалися понад 15 тисяч мешканців області. За два вихідних дні, 5 та 6 червня, планується вакцинувати 5,8 тисячі людей.

«Спочатку МОЗ планувало відкрити на Полтавщині один Центр масової вакцинації. Ми наполягли, – наголосив Олег Синєгубов, щоб одночасно запрацювали одразу 5 центрів. Далі їх буде ще більше».

Директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак розповів журналістам, що вакцини в області достатньо. Буквально перед початком брифінгу на Полтавщину надійшло ще 20360 доз вакцини Коронавак китайського виробництва. Цей препарат виготовлений за традиційною технологією «вбитого вірусу» – як, наприклад, вакцина БЦЖ для рутинної вакцинації.

Як пояснив Віктор Лисак, процес щеплення у Центрах масової вакцинації дозволить оцінити, наскільки система охорони здоров’я готова до масового щеплення. Адже це – найбільш ефективний засіб профілактики інфекційних хвороб. Паралельно з Центрами масової вакцинації продовжать роботу існуючі пункти щеплення – їх в області 79, та виїзні бригади з вакцинації проти коронавірусної хвороби.

Координатор із вакцинації в області Ольга Бастаногова розповіла, скільки фахівців буде задіяно, яка техніка та холодове обладнання залучено для правильного зберігання вакцин  у Центрах масової вакцинації. У кожному Центрі обладнується по кілька залів: зал реєстрації, де людина пройде температуринй скринінг; зал очікування (тут заповнюється згода на вакцинацію);  зал, де лікар заносить дані до єдиної інформаційної системи; кабінет вакцинації та зала 30-хвилинного очікування після щеплення. Для провакцинованих передбачено окремий вихід.

Учасники брифінгу відповіли на запитання журналістів.

Довідково: Полтавська область є лідером в Україні за темпами вакцинації. Станом на 3 червня в області першу дозу вакцини отримали 49129 мешканців, дві дози – 7185 людей.

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я»

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

4 + five =