У МОЗ ЗАЯВИЛИ, ЩО УКРАЇНЦІ СТАЛИ МЕНШЕ ХВОРІТИ НА ГРИП

Заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко у програмі «Свобода слова Савіка Шустера» нагадав, що пандемія COVID-19 від початку розвивалася не прогнозовано, оскільки ніхто не міг змоделювати поведінку нового вірусу.

За його словами, тепер «ми бачимо, що хвороба накладається на сезонне поширення грипоподібних захворювань… Тобто два піки: жовтень – листопад і лютий – початок березня».

«У нас прогнозовано також відбувається зростання кількості цих випадків, але воно менше за рахунок того, що ми у свій час впровадили жорсткі карантинні обмеження на початку січня і ми вже трохи розтягнули в часі це стрімке зростання», – уточнив головний санітарний лікар.

Водночас, як зазначив Ляшко, усе залежить «не тільки від самого збудника, а й від нас».

«У країнах, де дотримуються протиепідемічних норм, зменшується циркуляція коронавірусної хвороби, а паралельно з цим падає кількість випадків грипу і грипоподібних захворювань. Їх кількість зменшується і в нас також, як у Європі та США – кору і краснухи, що передаються таким самим чином, що і грип, і коронавірус», – розповів Ляшко.

За повідомленням УКРІНФОРМ

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

four × 1 =