«ТУТ МЕНЕ БУКВАЛЬНО ПОСТАВИЛИ НА НОГИ»

У відділенні порушень серцевого ритму КП «Полтавський обласний клінічний медичний кардіоваскулярний центр Полтавської обласної ради» журналістів зустріла завідувачка відділення Людмила Осипчук. Разом ідемо до палати.

«Дівчата, – зустрічає нас 69-річний Сергій Петрович із Кременчука. Настрій у чоловіка гарний. Цього дня він виписується додому. – Це просто не передати словами, які тут хороші лікарі, медсестри, як дбають про своїх пацієнтів. Мене буквально поставили на ноги! Надзвичайно їм вдячний.  Тепер можу бодренько ходити, вільно й голосно розмовляти, задухи більше немає. До операції задуха не давала спати по кілька ночей підряд. При цьому тиск підвищувався, а пульс падав аж до 40 і менше ударів за хвилину».

Колишній льотчик все життя був енергійним, рухливим. Але останні два роки почав відчувати слабкість, перепади артеріального тиску. Брадикардію (уповільнене серцебиття) виявили випадково, під час кардіограми. Сил не лишалося не те що на регулярні прогулянки – навіть говорити стало важко. Пацієнт показує на край пов’язки, що виглядає з вирізу сорочки: там, під ключицею, знаходиться його порятунок, новенький двокамерний електрокардіостимулятор.

За словами Людмили Осипчук, ця операція – малоінвазивна, проводиться під місцевим наркозом. Робиться лише невеликий надріз, куди поміщається кардіопристрій.

«Операцію я переніс у свідомості, хоч і був підключений до великої кількості медичних приладів. Болю зовсім не відчував. Зі мною постійно говорили лікарі, розпитували про самопочуття», – розповідає пацієнт.

Тепер у Сергія Петровича кількість серцевих скорочень не падатиме: в разі потреби кардіостимулятор буде задавати серцевому м’язу ту частоту скорочень, на яку налаштований прилад. Через місяць пацієнт відвідає відділення для контролю чи остаточного перелаштування присторою.

Про обмеження, які  тепер матиме, Сргій Петрович говорить весело: «Не можна перебувати дуже близько біля електроприладів, засмагати на землі під високовольтною лінією. А ще дружина в інтернеті вичитала, що не можна часто підходити до холодильника (сміється). Бажано не перевантажувати ліву руку. Але жити буду повноцінно. Кардіостимулятор дуже якісний. Середній строк служби – 10 років. Отримав його безкоштовно».

Завідувачка відділення розповіла, що кардіопристрої заклад отримує за бюджетні кошти. Є однокамерні, є двокамерні. Пацієнт перебуває під наглядом і згодом, у разі зношення приладу, його замінять вчасно.

На прощання Сергій Петрович жартує: «Тут лежати – одне задоволення! А умови які! У палаті і душ, і туалет. Під час карантину, щоб обмежити контакти задля нашої безпеки, навіть харчування нам у палати привозили! І годують пристойно».

Усім бажає якомога більше ходити. Рух – запорука здоров’я.

КП «Полтавський обласний центр громадського здоровя»

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

2 + eighteen =