ТУРБОТА І МИЛОСЕРДЯ ДО НАЙПОВАЖНІШОЇ ЧАСТИНИ СУСПІЛЬСТВА

Із давніх-давен люди створювали різні традиції, що передавалися і передаються від покоління до покоління. Від інших загальноприйнятих норм повага до старших відрізняється тим, що це не ритуал, який проводиться пару раз на рік. Ця традиція повинна дотримуватися щодня, не на словах, а на ділі.

Хочеться запитати: який толк від того, що діти постійно повторюють старшим про свою повагу, тоді як їх дії свідчать про зворотне? Звичайно ж, ніякого. Інша справа, коли ви поступитеся старому або вагітній жінці місцем у транспорті або станете частіше провідувати своїх бабусь і дідусів. Навіть у такій дрібниці проявляєжться шанобливе ставлення до старості. А між тим, саме такі моменти свідчать про загальну культуру людини, її виховання, про правильні взаємини дітей і батьків.

На жаль, сьогодні онуки з легкістю можуть підвищувати голос на людей похилого віку, сперечатися з ними. Зазвичай така неповага прогресує і традиція шанобливого ставлення до старших втрачається. Натомість виховувати пошану до старості зовсім не важко. Потрібно вчити дітей допомагати людям похилого віку, припиняти грубе ставлення до них, грубу мову, попутно пояснюючи, чому цього не варто робити.

Навчайте дітей чути старших, а головне, вчіть своїх дітей спілкуватися зі старшим поколінням на «Ви».

Любов  Правосудько, лікар – організатор КНП «Машівська лікарня»

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

five − three =