ЦІНУВАТИ КОЖЕН ДЕНЬ ЖИТТЯ!

Жовтень – місяць, присвячений у всьому світі проблемам захворювання на рак молочної залози. Цього місяця щороку особливий акцент сфокусовано на питаннях профілактики, виявлення, лікування та реабілітації цієї хвороби. Головний меседж – «рак молочної залози –  не вирок, а лише діагноз!», а символ – рожева стрічка як надія на краще.

Вирішивши трохи змінити традиційний формат зустрічей в КП «Полтавський обласний клінічний онкологічний диспансер Полтавської обласної ради», цьогоріч в конференц-залі закладу відбулося спілкування головного лікаря Ореста Вовка, його заступника Артема Айкяна, лікаря-онкохірурга хірургічного відділення диспансеру Ігора Суліса та психолога Яни Горбачової з пацієнтками та активістками неурядової організації «У гармонії з життям».

Як повідомлялося в ЗМІ, у рамках Всеукраїнського дня боротьби з захворюванням на рак молочної залози, в обласному онкодиспансері з 21 до 25 жовтня щодня з 14-ї до 16:30 всі бажаючі мають додаткову змогу перевірити груди без направлення сімейного лікаря. За цю інформацію, що було проанонсовано в місцевих ЗМІ, Орест Вовк щиро подякував колегам-медійникам:

«Приміром, лише вчора до нас на такі обстеження одномоментно прийшло аж 50 людей.  Активність небайдужих до власного здоров’я громадян не може не тішити. Тому ми, лікарі, не боїмося виходити із «зони комфорту», мати додаткові навантаження і приймаємо всіх бажаючих, обстежуємо, консультуємо, якщо треба – лікуємо. Це дуже важливо, адже щороку на Полтавщині від цієї хвороби помирає 300 жінок, в Україні – 7,5 тисяч! Варто враховувати, що організм – єдине ціле. Як у природі не буває окремо ставка чи лісу, так і у людини важливим є все разом. Доцільно берегти здоров’я у комплексі – як фізичне, так і психологічне, триматися гармонії».

Про медичну та психологічну реабілітацію жінок, які перенесли оперативне втручання, пов’язане із захворюванням на рак молочної залози, детально розповів Ігор Суліс. За його словами, кількість хірургічно пролікованих жінок щороку збільшується, але наразі лікування вийшло на якісно новий рівень. Одним із важливих етапів повернення таких жінок до нормального життя – комплексна реабілітація. Підготовка до оперативного втручання, післяопераційне відновлення, профілактика післяопераційних ускладнень, підтримка не лише лікарів, а й членів родин, колег, залучення жінок, які стикнулися з таким самим,  надихає жінку, дозволяє їй відчути себе потрібною у цьому житті.

«Медицина не стоїть на місці, наші лікарі постійно навчаються новим методикам операцій з органозбереженням, таких у нас на даний час в диспансері проведено 30%, – говорить Артем АйкянОсобливу увагу приділяємо профілактиці у жінок, яким довелося видалити груди, лімфостазу, застосуванню, за необхідності, пневмопресінгу. Проте, тенденція хірургічного втручання на рак молочної залози із застосуванням більш щадних методів має повністю змінитися протягом 5-10 років».

Яна Горбачова професійно надає психологічну підтримку пацієнткам диспансеру вже другий рік. Одне з найперших запитань, що задають їй: «за що це мені?», проте пані Яна акцентує увагу – варто запитувати: «для чого це мені?». Дуже важливо передивитися своє ставлення до себе та оточуючих. У цьому є принципові різниця. Головний ворог – страх, зневіра у краще.  Значна кількість громадян бояться звертатися до психолога при будь-яких проблемах, не вірять в його допомогу. Але марно.

«Я збираю особисті  історії успішно вилікуваних жінок. Їхній приклад дуже надихає та допомагає хворим!» – каже Яна Горбачова.

Пані Яна продемонструвала присутнім зворушливий відео-ролик громадських організацій Inspiration Family та Soul Sisters. «Ми народилися жінками. Ми чарівні. Ми сильні. Ми різні», йдеться у ньому. «Кожна восьма жінка в Україні має проблем з молочними залозами. 1 з 5 онкологічних захворювань у жінок – рак молочної залози. Кожна 5-та смерть обумовлена занадто пізньою діагностикою. Цим роликом ми закликаємо всіх жінок бути уважними та не ігнорувати вчасні візити до лікаря. Адже абсолютно кожна жінка незалежно від віку, кольору шкіри, кількості народжених дітей або стилю життя має фактор ризику розвитку РМЖ, на який вона не може вплинути. Виявлення хвороби на ранній стадії дає шанс вилікуватись до 95%. Кожна жінка мінімум один раз на рік має робити УЗД молочних залоз якщо їй не виповнилось 40 або мамографію після 40 років!»

Вмотивувати жінок регулярно обстежувати свої груди, а якщо захворіла – не втрачати сили духу, – мета активісток різноманітних громадських організацій, які займаються волонтерською діяльністю. Жінки різного віку, які самі перенесли онкологічні операції, надають психологічну підтримку таким самим жінкам. Одна з них – «У гармонії з життям». Валентина Демченко поділилася досвідом їхньої багаторічної діяльності,  коли власним прикладом сприяють багатьом жінкам у подоланні хвороби. Вони притримуються найголовнішого принципу – допомагаючи іншим, кожен допомагає самому собі. А також нагадують, що не слід забувати про необхідність взяти відповідальність за своє життя та здоров’я на самого себе, цінувати кожен день життя.

ПРЕС-ЦЕНТР ДОЗ ПОЛТАВСЬКОЇ ОДА

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

two × 5 =