ТРИВАЄ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я

З 11 по 15 травня 2020 року Полтавська область приєдналася до відзначення Європейського тижня громадського здоров’я. Його цьогорічне гасло: «Об’єднання зусиль для здорового населення». Але, зважаючи на світову пандемію, Європейська асоціація громадського здоров’я (EUPHA) визначила наскрізною темою тижня – «COVID-19: Співпраця, координація, комунікація».

Ця ініціатива має на меті підвищити обізнаність громадян про важливі теми охорони здоров’я та залучення фахівців, які сприяють громадському здоров’ю в Європі.

Європейська асоціація громадського здоров’я дуже стурбована реагуванням на спалах COVID-19. Тим не менш, вивчення досвіду один одного в різних країнах, зміцнення здоров’я населення та обмін достовірною інформацією важливіше, ніж будь-коли. 

«Система громадського здоров’я – це захист здоров’я, профілактика здоров’я та зміцнення здоров’я. Пандемія мобілізувала світову спільноту і змусила переглянути підхід до здійснення протиепідемічних заходів», – сказав Ігор Кузін, в.о. Генерального директора Центру громадського здоров’я. 

Віктор Ляшко, заступник Міністра охорони здоров’я України – Головний державний санітарний лікар України, зауважив, що Україні необхідна чітка вертикаль реагування на небезпеки, пов’язані з громадським здоров’ям. «Тому ми переглядаємо написані нами законопроекти про Забезпечення санітарного і епідеміологічного благополуччя населення і Систему громадського здоров’я в частині більшої централізації повноважень в плані готовності на реагування», – розповів він. Віктор Ляшко зазначив, що пандемія показала неготовність світової системи охорони здоров’я реагувати на такі виклики. Тому головна задача зараз – це зробити систему готовою до швидкого реагування. 

«Дивлячись на сухі цифри, люди часто не розуміють, яку роботу роблять лікарі, епідеміологи, вірусологи. Те, скільки вони віддають часу і зусиль в цей складний період – заслуговує на повагу. Але велика роль лежить саме не людях, а не лише лікарях. Тому закликаю всіх переглянути свій вакцинальний статус, розпочати фізичну активність, попіклуватися про своє психічне здоров’я. Тільки в командній грі можна подолати загрози, які існують для нашого здоров’я і життя», – додав заступник Міністра охорони здоров’я України.  

ПРЕС-ЦЕНТР ДОЗ ПОЛТАВСЬКОЇ ОДА

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

sixteen − four =