ТРЕНУЄМОСЯ УКЛАДАТИ КОНТРАКТИ З НСЗУ

Сьогодні в Полтаві розпочався практичний семінар-тренінг для керівників та фахівців із 63-ох лікарень і медичних підприємств області, що надають спеціалізовану медичну допомогу в межах Програми медичних гарантій. Мета – навчитися подавати заявки на контрактування з Національною службою здоров’я України через платформу SmartTender. Заняття триватимуть протягом п’ятниці та понеділка.

Ми самі вже проходили таке навчання, великої складності у ньому немає, але треба відпрацювати технічні моменти. Щоб під час заповнення реальної заявки було менше запитань і помилок“, – розповіла  головний спеціаліст відділу договірної роботи управління у Полтавській області Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Світлана Писаренко.

Із 1 квітня для лікарень і медичних підприємств області розпочинається нове життя в нових умовах і за новими правилами. Програма медичних гарантій складається з 26 пакетів медичних послуг – хірургічної допомоги, допомоги при пологах, психіатричної допомоги, амбулаторний пакет тощо. До кожного з них НСЗУ, дбаючи про безпеку пацієнтів, виставляє жорсткі вимоги. Заклади обирають ті послуги, на які зможуть законтрактуватися (виконати ці вимоги).

Пакети пріоритетних послуг – це надання допомоги при гострому інфаркті, мозковому інсульті, пологах, складних випадках у новонароджених  (неонатальний пакет), інструментальні дослідження для ранньої діагностики найбільш поширених онкологічних захворювань. Пріоритетні послуги НСЗУ оцінюватиме за підвищеними тарифами. На надання пріоритетних послуг в області претендують 17 закладів.

За словами Світлани Писаренко, великих змін і несподіванок у лікувальній мережі не очікується. Скажімо, в хірургічному пакеті є два підпакети: звичайний (з мінімальними вимогами) і з підвищеним коефіцієнтом.

Усі наші заклади, де зараз надається хірургічна допомога, мінімальним вимогам відповідають. Звичайна апендиктомія має виконуватися у звичайній ЦРЛ. Заклад, що відповідає вищим вимогам, надаватиме більше хірургічних послуг. Ми стимулюємо заклади розвиватися, щоб у майбутньому законтрактуватися на пакет із підвищеними вимогами“.

Більше змін очікується щодо пологів і неонатології. Попередньо таких закладів залишиться 5-6 на область. Уже розроблено маршрут пацієнта, щоб малючки, які після народження потребують складної специфічної допомоги, потрапляли одразу в ті заклади, що законтрактуються з НСЗУ та надаватимуть послуги якісно і безпечно.  

У Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації, згідно з графіком, представники 3-4 закладів одночасно, протягом 30-40 хвилин, вправляються у заповненні заявок на контрактування. Вже до подачі заявки заклад має бути автономізований, комп’ютеризований, пройти всі етапи реєстрації в електронній системі охорони здоров’я. Загалом за два дні практичні навички отримає більше 200 фахівців.

Пресцентр ДОЗ Полтавської ОДА

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

seventeen + 20 =