СИТУАЦІЯ ІЗ ЗАХВОРЮВАНОСТІ НА ГРВІ ТА ГРИП

За 5-тий тиждень поточного року, за повідомленням ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», в Угорщині та Молдові зафіксовано інтенсивність грипу, що не перевищує базовий рівень. В Польщі, Словаччині, Білорусії та Росії інтенсивність грипу є низькою. В Білорусії та Словаччині відзначалося спорадичне географічне поширення грипу, в Росії – локальне, в Молдові та Угорщині – регіональне; щодо широкого географічного поширення грипу звітувала Польща.

У Рівненській, Вінницькій, Черкаській, Одеській, Сумській, Запорізькій та Донецькій областях зареєстрована низька епідемічна активність грипу та ГРВІ. У Житомирській, Тернопільській та Хмельницькій областях епідемічна активність знаходиться на середньому рівні. В інших регіонах України залишається неепідемічний рівень активності; показник захворюваності на ГРВІ становить 483 на 100 тисяч населення. Зафіксовано широке географічне поширення грипу. З початку епідсезону отримано 68 позитивних результатів на грип (визначено віруси грипу типів А(Н1)pdm09 – 51, А(Н3) – 8, В – 5). Проти грипу з початку епідемічного сезону щеплено 233 448 осіб, що складає 0,55% населення України.

За даними ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України», на Полтавщині епідемічний поріг захворюваності на гострі респіраторні інфекції перевищений на 21%, темпи росту збільшуються, спостерігається середній рівень епідемічної активності.

За тиждень в області на гострі респіраторні інфекції захворіло 8 тисяч 853 особи, захворюваність зросла на 47% порівняно з попереднім тижнем. Показник захворюваності склав 636 на 100 тисяч населення. Дітей захворіло 5803 (зростання на 49%), що складає 65% від усіх захворілих (питома вага звичайна для області).

У зв’язку з високим рівнем захворюваності місцевими рішеннями (наказами адміністрації шкіл, рішеннями органів місцевого самоврядування) тимчасово припинено навчання в 29-ти школах 14-ти міст та районів. В тому числі закрито всі школи м. Миргорода, 8 шкіл Хорольського району, 5 Пирятинського району, окремі школи м. Полтави, Кременчуцького, Чутівського, Диканського, Котелевського, Лохвицького, Карлівського, Глобинського, Шишацького, Гадяцького районів; крім того закрито класи в школах м. Полтави (49 класів), Кременчуцького та Карлівського районів.

Найвищі показники захворюваності – в Карлівському та Лохвицькому районах.

Госпіталізовано 458 хворих, що складає 5% від кількості захворілих (показник стабільний).

При вірусологічних дослідженнях, проведених ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України», визначено наявність РНК вірусів грипу тип A(H1)pdm09 у 3-ох хворих.

Щеплення проти грипу в області продовжуються в усіх містах та районах. З початку сезону щеплено 10659 осіб, 0,76% населення області (показник більший ніж по Україні). Проте, щеплення залишається одним з найефективніших засобів профілактики, особливо для осіб з груп ризику.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

2 × five =