СТРАТЕГІЧНІ НАПРЯМКИ РОБОТИ НА 2020 РІК З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ ТБ, ВІЛ ТА НАРКОЗАЛЕЖНОСТІ

Ці та інші актуальні питання представники державних та неурядових організацій розглянули на засіданні Полтавської обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу, ВІЛ та наркозалежності.

Заплановане засідання відбулося 3 березня 2020 року в КП «Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер Полтавської обласної ради» під головуванням заступника директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Юрія Курилка.

Члени Ради розглянули та обговорили низку актуальних питань порядку денного засідання.

Юрій Курилко окреслив стратегічні напрямки подальшої роботи Ради та охарактеризував План її роботи на 2020 рік. Також розповів про причини приєднання кількох фтизіатричних закладів області до КП «Полтавський обласний протитуберкульозний диспансер ПОР». Адже Національна служба здоров’я України зможе оплачувати лікування пацієнтів лише за умови наявності повної лінійки обстеження, відповідного обладнання, кваліфікованих фахівців.

Володимир Печериця, директор КП «Полтавський обласний протитуберкульозний диспансер Полтавської обласної ради», координатор з напрямку «Туберкульоз», повідомив, що в області протягом минулого року на туберкульоз захворіло 726 осіб, захворюваність зменшилась на 12,4%. За минулий рік смертність від туберкульозу в Полтавській області зменшилась на 7% і становить  8,0 випадків на 100 тисяч населення. За останні роки зберігається резервуар ко-інфекції ВІЛ/туберкульозу як в Україні, так і в Полтавській області.

Головний фтизіатр області презентував план проведення місячника боротьби із захворюванням на туберкульоз. Заходів передбачається дуже багато, адже епідемія не припиняється. Україна увійшла до п’ятірки країн із найбільшим тягарем мультирезистентного туберкульозу. За словами Володимира Георгійовича, «плануються вуличні акції із залученням пересувного флюорографа, флешмоби, тренінги для медпрацівників, освітньо-виховні заходи, потужна медіакампанія, виставка фоторобіт «Туберкульоз очима пацієнтів», що експонувалася у стінах Верховної Ради України».

Світлана Нестеренко, в. о. директора КП «Обласний центр профілактики ВІЛ/СНІД Полтавської обласної ради», координатор із напрямку «ВІЛ/СНІД», розповіла про стан виконання у 2019 році «Стратегії з валідації елімінації випадків передачі ВІЛ-інфекції та сифілісу від матері до дитини». Було зазначено, що протягом останніх років по області, як і по всій Україні, спостерігається зменшення кількості вагітностей та пологів у ВІЛ-інфікованих жінок. З метою попередження захворюваності на ВІЛ-інфекцію серед новонароджених ВІЛ-інфіковані вагітні безкоштовно, за рахунок фінансування Державного бюджету, отримують антиретровірусне лікування. Протягом 28 днів після народження немовлята отримують противірусні препарати в розчинах. Враховуючи можливість інфікування дітей при грудному вигодовуванні, рекомендовано штучне вигодовування замінниками грудного молока. Всі діти віком до року, народжені від ВІЛ-інфікованих матерів, при встановленні на офіційний облік, безоплатно забезпечуються адаптованими молочними сумішами (за згодою батьків).

Голова правління ТВ «PEOPLE-UKRAINE» Ольга Клименко презентувала нещодавно запущений мобільний додаток Onelmpakt, що містить інформацію про проблеми лікування туберкульозу, вплив людського фактору, неконтрольоване використання новітніх препаратів тощо.

Директор Полтавського обласного благодійного фонду «Громадське здоров’я» Андрій Протопопов розповів про шляхи профілактики поширення наркозалежності та незаконного вживання психотропних речовин.

З метою профілактики наркозалежності та запобігання незаконному вживанню наркотичних та психоактивних речовин та дотичних проблем збереження репродуктивного здоров’я та захисту прав дітей групи ризику на засіданні було затверджено План заходів з реалізації Стратегії державної політики щодо наркотиків у Полтавській області на 2020 рік.

Рішення Ради внесено до протоколу засідання та буде оприлюднено на сайті Полтавської ОДА та Департаменту охорони здоров’я.

ПРЕСЦЕНТР ДОЗ ОДА

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

four × 3 =