СТЕРЕЖЕМОСЯ COVID-19, АЛЕ НЕ ЗАБУВАЄМО ПРО ГРИП!

За даними ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України», на Полтавщині за минулу добу (станом на 26 жовтня) діагностовано 180 нових випадків COVID-19, двоє людей у Полтаві померло.

Захворюваність на гострі респіраторні інфекції є стабільною (з незначним зростанням). За минулий тиждень в області на ГРІ захворіло 5769 осіб, серед них 1506 дітей. Показник захворюваності є нижчим за епідемічний поріг.

Проте, осінньо-зимовий сезон набирає обертів, захворіти на грип та COVID-19 одночасно, на жаль, можливо. Але вберегтися від «подвійного удару» цілком реально. Тому давайте згадаємо, що між ГРВІ чи грипом та COVID-19 спільного й відмінного та як від них захиститися.

Що спільного?

Як зазначається на сайті ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», коронавірусна інфекція COVID-19 і грип мають схожу клінічну картину. В обох випадках розвивається респіраторне захворювання, що може мати як легкий перебіг, так і тяжку форму і навіть призвести до смерті. Коронавірус SARS-CoV-2 і віруси грипу передаються краплинним шляхом.

Що відмінного?

Грип має менший інкубаційний період (час від зараження до появи симптомів) і коротший послідовний інтервал (час між послідовними випадками), ніж коронавірусна інфекція.

Послідовний інтервал для COVID-19 оцінюють у 5-6 днів, а для вірусів грипу він становить 3 дні. Це означає, що грип може поширюватися швидше, ніж COVID-19.

Передбачається, що інфікована вірусом SARS-CoV-2 людина може заразити від 2 до 2,5 осіб, – це більше, порівняно з грипом.

Діти є важливими факторами передавання вірусу грипу в суспільстві. Для вірусу SARS-CoV-2 початкові дані показують, що діти інфікуються рідше, ніж дорослі, і частота випадків у віковій групі до 19 років є низькою.

Попередні дані показують, що діти заражаються від дорослих, а не навпаки.

Симптоми COVID-19 і грипу

Фахівці припускають, що 80% випадків коронавірусної інфекції COVID-19 мають легкий чи безсимптомний перебіг, 15% є тяжкими і вимагають кисневої терапії, а 5% є критичними випадками, які потребують штучної вентиляції легень. Ці важкі й критичні випадки COVID-19 серйозніші, ніж під час грипу.

Найбільш схильні до ризику тяжкої грипозної інфекції діти, вагітні жінки, люди похилого віку, особи з хронічними захворюваннями і люди з імунодефіцитом.

Щодо COVID-19, то, згідно із дослідженнями, старший вік і наявні супутні захворювання підвищують ризик розвитку важкої інфекції.

Як захиститися?

  • Вакцинація проти грипу у цьому сезоні набирає все більшої значущості. Якщо людина навіть захворіє на грип, то завдяки щепленню хвороба мине без тяжких ускладнень.
  • Дуже важливо ретельно дотримуватися всіх правил особистої гігієни та захисту: мити руки та обробляти їх антисептиком, носити захисні маски у громадських місцях, прикривати обличчя при чханні та кашлі внутрішнім згином ліктя, дотримуватися соціальної дистанції.  

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради»

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

four × two =