СПЕКТР ПИТАНЬ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я РОЗГЛЯНУЛИ НА БРИФІНГУ

Він відбувся в Центральному навчально-тренінговому центрі Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В. Скліфосовського, створеному за підтримки Субпроекту «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертонію у Полтавській області» Проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».

РОЗВИТОК ПОЛТАВСЬКОЇ МЕДИЦИНИ

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я розповів на початку брифінгу про напрацювання полтавських фахівців у напрямку трансформації медичної галузі. Він висвітлив алгоритм впровадження телемедицини в Україні, визначення Національних експертів, розробку полтавськими фахівцями спільно з міжнародними експертами Світового банку та науковцями регіональної системи інформування з використанням позитивного досвіду Данії. Вже напрацьовано таку інформаційну систему щодо ведення серцево-судинних хвороб, бронхіальної астми, цукрового діабету тощо. Активно відбувається розвиток кардіології, на черзі – пульмонологія, алергологія, дерматологія тощо.

Окрім того, йшлося про співпрацю з Національною службою здоров’я України щодо розвитку вторинної меддопомоги, робочу зустріч з цього питання з координатором пілотного проекту Матвієм Хреновим, складенні відповідного фінансового плану. Адже розвиток нової система фінансування стане головним компонентом трансформації галузі: «Для цього ми пропонуємо свої напрацювання представникам органів місцевого самоврядування, ОТГ щодо електронного відбору, вивчення модулів управління системою фінансування із застосуванням каскадного методу».

НА ПОЛТАВЩИНІ СПАЛАХІВ КОРУ НЕМАЄ

Також Віктор Петрович відповів на запитання місцевих журналістів щодо ситуації із захворюваністю на кір в Полтавській області. Він повідомив, що Полтава і область посіли найнижчі позиції щодо захворюваності на кір в Україні, спалахів захворювання не зафіксовано. Що стосується забезпечення вакцинами, тов області існує стовідсотковий запас.

Щодо захворюваності на грип та ГРВІ,  в області наразі значно нижчий рівень, ніж у попередні роки, епідпорогу не перевищено.   

Директор ДОЗ зробив акцент на важливості профілактики цих інфекційних захворювань: особливу увагу приділивши людям з груп ризику – дітям, вагітним та пенсіонерам та ін., яким бажано робити профілактичні щеплення та застосовувати інші ефективні методи попередження грипу та ГРВІ. А якщо захворів, важливо одягти захисну маску, щоб не наражати оточуючих, здійснювати вологе прибирання у приміщенні та більше бувати на свіжому повітрі, що допоможе скоріше одужати.

Не варто, каже Віктор Лисак, одразу приймати антибіотики, їх призначають коли захворювання може загрожувати ускладненнями.  

НАВЧАННЯ МЕДИКІВ ЗА ЄВРОПЕЙСЬКИМИ СТАНДАРТАМИ

Більш детально зупинилися на підготовці медиків в Центральному навчально-тренінговому центрі згідно європейських стандартів. Тут з початку його відкриття (травень 2018 року) пройшли теоретичні та практичні навчання понад 1200 медиків, серед них не тільки лікарі, а й середні медичні працівники. Вони отримали відповідні сертифікати.

Деякі з них тепер проводять навчання у міжрайонних тренінгових центрах. Їх на Полтавщині функціонує 6: у Полтаві, Кременчуці, Гадячі, Миргороді та Полтавському районі, а також працює 26 тренінгових класів (у Полтаві, Кременчуці, Горішніх Плавнів та в інших менш потужних Центрах ПМСД районів області).

«Інші пілотні області України також мають тренінгові центри, але у них більшу увагу приділяють теоретичній частині, а у нашому центрі – ще і практичній. Маємо тренажер, якого більше ніде немає в нашій країні. На ньому лікарі тренуються правильно робити уколи та встановлювати катетери», – зазначив директор ДОЗ Віктор Лисак.

«Усі лікарі Полтавської обласної лікарні пройшли навчання у цьому Центрі. План та різноманітна тематика тренінгів, розроблені в центрі, захоплює навіть досвідчених фахівців та науковців, які виявляють бажання теж підвищити свій професійний рівень на сучасних тренажерах», – ділиться враженнями головний лікар ПОКЛ Григорій Оксак.

Як саме відбуваються навчання у групи лікарів з обласного кардіологічного диспансеру ознайомила присутніх завідувачка Центральним навчально-тренінговим центром Галина Деркач. За її словами, медики вже пройшли модулі з гіпертензивних криз, серцевій астмі, гострого коронарного синдрому. 

Тренер-консультант проекту Світового банку Дмитро Шкурупій продемонстрував практичне виконання учасниками тренінгів надання реанімаційної допомоги – дефібриляцію та навички серцево-легеневої реанімації на фантомах, що максимально наближає ситуацію до реальних подій. Також допомагає відпрацювати навички медиків до автоматизму використання сучасних комп’ютерних програм.

Проходять навчання й сімейні лікарі, терапевти, лікарі реанімаційних відділень, а це реально допомагає їм рятувати здоров’я та життя своїх пацієнтів!

Прес-центр ДОЗ Полтавської ОДА

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

1 × 4 =