«ШЛЯХИ ЗМІЦНЕННЯ ЗДОРОВ’Я ТА БЛАГОПОЛУЧЧЯ НАСЕЛЕННЯ»

На цю тему КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради» було проведено тренінг для представників об’єднаних територіальних громад області.

До них звернулася в. о. директора КП «ПОЦГЗ ПОР» Ніна Дурдикулиєва: «Нині в нашій країні та на Полтавщині актуальним є створення дієвої системи громадського здоров’я області за участі ОТГ. Вона включає розробку конкретних дій у сфері громадського здоров’я на місцевому рівні з урахуванням визначених пріоритетів та проблем. Практичні навички, які ви матимете змогу здобути під час тренінгу, сприятимуть вирішенню конкретних завдань у вашій територіальній громаді».

Вона запропонувала спільно відпрацьовувати шляхи подальшої співпраці.

І.Бєлікова

Про те як розвивається система громадського здоров’я в Україні та світі розповіла Інна Бєлікова – викладач Української медичної стоматологічної академії. Вона акцентувала увагу на тому, що саме громадське здоров’я вимагає колективної відповідальності за рівень здоров’я населення.

Завідувач відділу промоції здоров’я та профілактики неінфекційних захворювань КП «ПОЦГЗ ПОР» Володимир Голубєв ознайомив присутніх з основними принципами, визначеними 10-ма оперативними функціями громадського здоров’я та політиці на рівні ОТГ для зміцнення здоров’я і благополуччя населення.

Він окремо зупинився на питанні – як органи місцевого самоврядування можуть впливати на здоров’я та добробут місцевих жителів? До сфери впливу медичного середовища входить створення умов для надання якісних медичних послуг. А вже розбудова спроможної мережі з надання первинної медико-санітарної допомоги в громаді входить саме до сфери впливу органів місцевого самоврядування. Цьому сприяють розробка місцевих програм стимулів для залучення кращих сімейних лікарів та осучаснення матеріально-технічного оснащення в закладах охорони здоров’я.

Як відомо соціальному розвиткові громади сприяють створення спортивних й оздоровлювальних програм, безпека в громаді, проведення мистецьких та культурних заходів з акцентом на промоції здоров’я у громаді.

Ось ще важливі аспекти, на які реально може вплинути місцева влада і що дозволить створити безпечніше для здоров’я середовище: розвиток оптимальної інфраструктури громад, доріг та вулиць, управління рухом і безпекою, постачання води та водовідведення, освітлення, землеустрій тощо. І, звісно, догляд і збереження довкілля – контроль за якістю повітря, питної води, належне поводження з відходами, споживання енергії тощо.

В.Думенко

Більш детально про такий важливий засіб первинної профілактики як вакцинація ознайомила присутніх зав. обласним центром дитячої імунології Валентина Думенко. Її головний меседж – «Вакцини рятують життя!». «За винятком забезпечення чистою питною водою, ніщо, навіть антибіотики, не зробило такого вираженого впливу на зниження смертності, як вакцини»!

Є.Козун

З результатами дослідження сфери громадського здоров’я Полтавщини, проведеними ознайомила Євгенія Козун – керівник проектів профілактики БО «Світло надії». Так, на питання: хто має розвивати громадське здоров’я респонденти відповіли: місцева влада, сімейна медицина та лідери громадської думки. Серед пропозицій – місцевій владі необхідно приділяти більше уваги профілактичній роботі та розробляти програми, які б містили більше заходів для покращення здоров’я населення.

Р.Радченко

Багато цікавого, а подеколи й нового для себе щодо організації надання медичних послуг у громадах в умовах реформування галузі охорони здоров’я дізналися представники ОТГ від Руслана Радченка, заступника головного лікаря КНП «Полтавська центральна районна клінічна лікарня». Він дуже детально окреслив головні етапи структурних перетворень медичної галузі, розпитав присутніх: «Хто надає медичну допомогу мешканцям Вашої ОТГ?», «Чи задовольняє Вас рівень доступності та якості медичної допомоги?». І схематично з наведенням прикладів розповів про значні події, що відбулися останнім часом в медичні галузі.

«Яке ж місце в розбудові нової системи охорони здоров’я повинна посісти громада? По-перше, необхідно визначити коло проблем, в тому числі першочергових. По-друге, визначити наявні ресурси та можливість залучення сторонньої допомоги. Тоді вже можна буде вирішити проблеми вашої громади».

О.Щеглова

З презентацією «Як говорити з людьми про громадське здоров’я? Форми і методи ефективної передачі науково достовірної інформації щодо громадського здоров’я» виступила Ольга Щеглова, літературний редактор КП «ПОЦГЗ ПОР». Що кожен громадянин може зробити для власного здоров’я, чому в часи змін потреба в об’єктивній інформації зростає в рази, які точки контакту та канали комунікації найпопулярніші для спілкування місцевої влади і населення   – про все це говорили у ході презентації. Переглянули коротке відео про те, як доносить потрібну інформацію до своїх громадян Оржицька селищна рада. Досвід колег вкотре переконує: говорити про громадське здоров’я загалом і про чинники здоров’я місцевих мешканців треба постійно, за кожної нагоди. Адже і засоби масової інформації – друковані видання, соцмережі, сайти – і влада мусять мотивувати людей не лише усвідомлювати, що таке громадське  здоров’я, а й ставати активним його прихильниками.

Тренери детально відповіли на запитання учасників тренінгу щодо подальшої співпраці.

Вручення сертифікатів

Учасники тренінгу отримали сертифікати про участь у ньому, отже співпраця з представниками місцевих громад у розбудові громадського здоров’я набирає обертів. 

Вручення сертифікатів

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради»

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

sixteen − eleven =