ЩОБ ПОРУШЕННЯ ЗОРУ НЕ ПРИЗВЕЛИ ДО СЛІПОТИ

Близько 285 мільйонів людей у світі страждають від порушень зору. Про це свідчать дані ВООЗ. Глаукома та захворювання сітківки — основні причини інвалідності внаслідок порушення зору протягом останніх років в Україні. Вони ж призводять до невиліковної втрати зору. Водночас сліпоті внаслідок цих захворювань можна запобігти завдяки ранній діагностиці та своєчасному лікуванню хворих.

Щоб запобігти погіршенню зору, передусім необхідно регулярно проходити профілактичний медогляд. Якщо з’явилися ознаки погіршення зору, слід негайно звернутися до сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. За необхідності він направить до вузького спеціаліста.

Симптомами порушення зору є поява мушок перед очима, затуманення чи погіршення зору, викривлення прямих ліній, часта зміна окулярів. У цих випадках зволікати особливо небезпечно.

Щоб не ускладнити ситуацію, не слід займатися самолікуванням. Всупереч поширеним міфам, популярні методики також найчастіше нездатні усунути проблему. Так, жодні вправи не допоможуть при порушеннях рефракції, а споживання моркви/чорниці/біологічно активних добавок та фітопрепаратів не усуває проблем із зором.

Повноцінно та збалансовано харчуйтеся. Хоч морква й не допоможе відновити зір, проте нестача вітаміну А здатна призвести до погіршення нічного зору.

Для профілактики захворювань зору стежте за масою тіла, не куріть, більше гуляйте. Дослідження свідчать, що міопія повільніше прогресує у дітей, які частіше бувають на свіжому повітрі.

Половина людей із глаукомою не знають про наявність у себе цього захворювання. А зоровий нерв із часом руйнується, і людина може осліпнути. Глаукома – група захворювань, які мають різне походження, але спільні симптоми: підвищення внутрішньоочного тиску, звуження поля зору, розвиток атрофії зорового нерва. Захворювання на глаукому може прогресувати з різною швидкістю. Хоч не існує ліків від глаукоми, але якщо хворобу діагностувати на ранньому етапі, зір можна зберегти. Втрата зору відбувається непомітно, поступово, і дуже часто безболісно. Саме тому пацієнти звертаються до лікаря, коли вже надто пізно, і повернути чи зберегти зір неможливо.

Терміново зверніться до лікаря, якщо помітите такі симптоми: «літаючі мушки» перед очима, райдужні кола навколо джерела світла при погляді на нього, затуманювання зору, часта зміна окулярів.

В Україні з 2015 року перші місця серед причин інвалідності по зору посідають глаукома та захворювання сітківки, які призводять, на відміну від катаракти, до невиліковної втрати зору. Водночас сліпоті внаслідок цих захворювань можна запобігти. Одні з головних напрямків профілактики – рання діагностика та своєчасне лікування. Методами скринінгу глаукоми і захворювань сітківки залишається огляд сітківки та зорового нерва,а в разі глаукоми – ще й вимірювання очного тиску».

Наталія Малигіна, генеральний директор КНП «Лікарня інтенсивного лікування 1 рівня м. Горішні Плавні», Микола Широкий, лікар-офтальмолог.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

four × 4 =