«ЩОБ НІХТО НЕ ВТРАТИВ ЗДОРОВ’Я І НЕ ЗАГИНУВ»

Такий головний меседж заходу озвучив заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Юрій Курилко, відкриваючи обласний  семінар з охорони праці , пожежної  безпеки і безпеки дорожнього руху в медичній галузі. Питання охорони праці він назвав надзвичайно важливими для колективу працівників комунальних закладів охорони здоров’я, що на Полтавщині налічує близько 30 тисяч осіб.

Семінар і технічне навчання для відповідних фахівців (з охорони праці, відповідальних за ділянки з підвищеною небезпекою, за медогляди та за безпеку руху) відбулися 31 cічня у конференц-залі Полтавського обласного клінічного онкологічного диспансеру. У роботі заходу взяв участь начальник відділу управління Держпраці в області Василь Шумейко.

Про зміни в нормативній базі з охорони праці за останній рік розповіла головний державний інспектор відділу АПК і СКС Управління Держпраці Валентина Кац. Вона проаналізувала результати минулорічних перевірок лікувально-профілактичних закладів області та результати розслідувань нещасних випадків на виробництві.

Технічні навчання стосувалися порядку розслідування й обліку нещасних випадків та безпеки дорожнього руху. Про превентивні заходи говорив начальник відділу з безпеки руху об’єднаного автогосподарства закладів та установ охорони здоров’я Григорій Мішура.

Підсумувала роботу з охорони праці за минулий рік провідний фахівець з охорони праці КУ «Підприємства з інженерного супроводження закладів охорони здоров’я», експерт з охорони праці Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Наталія Гуріна. Вона розповіла, що в лікувально-профілактичних закладах області минулоріч зареєстровано 3 виробничі травми з втратою 55 днів працездатності. З них дві отримані внаслідок протиправних дій сторонніх осіб – у КП «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» та в КП «1-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради». Ще одна травма отримана при падінні у приміщенні КП «Полтавський районний  центр ПМСД».  Профзахворювань не зареєстровано. Групових нещасних випадків не було.

Для порівняння, за аналогічний період 2018 року сталося 5 виробничих травм із втратою 320 днів працездатності.

У 2019 році зареєстровано 5 випадків біологічної смерті на робочому місці. Це сталося в КНМ «Кременчуцький перинатальний центр другого рівня», Кременчуцький КНМП «Центр ПМСД № 2», Полтавське КП  «Дитяча міська клінічна лікарня», в об’єднаному автогосподарстві закладів та установ охорони здоров’я та в КНП «Гадяцький Центр ПМСД». За результатами судово-медичної експертизи  всі смерті сталися внаслідок гострої серцево-судинної недостатності, атеросклеротичної хвороби серця. Вік померлих (медичної сестри, молодшої медичної сестри, гардеробниці, водіїв) – від 45 років до 64 років.

У лікувальних закладах області проведено технічний огляд киснепроводів та систем. Їх знежирення виконано у 20 лікувальних закладах області. На безпечне утримання киснепроводів витрачено 1 млн. 565,5 тис. грн. У лікувально-профілактичних закладах області захисне заземлення було обстежено на суму 653,7 тис. грн. Вентиляційні системи відремонтовано на 1 млн. 773,7 тис. грн., замінено і відремонтовано електросистеми і електромережі на суму 1 млн. 897 тис. грн. Проведено ремонт та техобслуговування обладнання на суму 3 млн. 320 тис. грн., ліфтів – на суму 3 млн.119,5 тис. грн. На покращення освітлення, температурного режиму (в тім числі на заміну вікон та ремонти побутових приміщень для медпрацівників) витрачено 8 млн. 511 тис. грн. Проведено навчання з охорони праці на суму 591 тис. грн., придбано спецодяг і засоби індивідуального захисту медпрацівників на 5 млн. 169 тис. грн. Періодичні видання з охорони праці передплачені на 177 тис. грн.

Всього на заходи з охорони праці витрачено понад 45 млн. 655 тис. грн.

У 2019 році в лікувально-профілактичних закладах області сталася одна пожежа. В  попередньому році пожеж не було.

Обладнано системами пожежної сигналізації з виведенням на пульт такі об’єкти: КП «Полтавський обласний клінічний онкологічний диспансер», КП «Полтавський обласний центр стоматології-стоматологічна клінічна поліклініка», КП «Полтавський обласний центр МСЕ», Кременчуцький обласний спеціалізований будинок дитини, КНП «Зіньківська ЦРЛ», КНП «Чутівська ЦРЛ» а також лікувальні заклади, підпорядковані Полтавському, Кременчуцькому, Горішньоплавнівському міським управлінням охорони здоров’я.  Оброблено дерев’яні конструкції вогнезахисним розчином на суму більш як 1 млн. грн. Придбано сертифікованих вогнегасників та пожежних комплектів на 704,4 тис. грн., виконано технічне обслуговування вогнегасників та пожежних кранів і систем  на 619,892 тис. грн.  

На протипожежні заходи в цілому по області витрачено майже 5 млн. грн.

ПРЕСЦЕНТР ДОЗ

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

eleven − 6 =