ЩОБ ДІТИ ЗРОСТАЛИ ЗДОРОВИМИ

Відповідно до Закону України від 04.08.2006 року № 540 «Про затвердження принципів підтримки грудного вигодовування, критеріїв  та порядку оцінки закладу охорони здоров’я та відповідності статусу «Лікарня  доброзичлива до дитини, дія якого  відповідає Закону  України «Про охорону дитинства» конвенції ООН про права дитини, Глобальної стратегії ВООЗ / ЮНІСЕФ щодо  вигодовування немовлят та розвитку дітей та підлітків, а також галузевої програми грудного вигодовування в Україні.

Всі заклади охорони здоров’я взяли активну участь в її реалізації. З часу створення ініціативи «Лікарня, доброзичлива до дитини» вона перетворилась на унікальний міжнародний феномен, що заохочує до підтримки грудного вигодовування у різних країнах світу. Основне  правило – виконання 12 принципів підтримки грудного вигодовування.

Необхідно забезпечити  виключно грудне вигодовування дитини до 6 місячного віку, та продовжити його до 1 року і більше зі своєчасним введенням прикорму. Необхідно обгрунтувати відмову від використання у дітей сосок, пустушок чи інших засобів, що імітують груди. Заборонити рекламу різних замінників грудного молока. Виконання цих  завдань дає змогу забезпечити здоровий розвиток немовляти.

З усіх занять та професій батьківська справа, мабуть, найважча. Немовля відразу після народження стикається з навколишнім середовищем, яке може мати хвороботворчий  ефект. І тільки грудне молоко здатне захистити організм дитини від несприятливої дії довкілля та забезпечити її біологічний та емоційний розвиток. Грудне молоко є найкращою природною їжею для дитини. Його не здатна замінити жодна найдорожча молочна суміш, хоч би що було написано на її упаковці. Грудне молоко засвоюється організмом дитини краще, ніж будь-який інший продукт, його склад змінюється відповідно до потреб малюка. Грудне молоко має не тільки харчові, але й захисні властивості, сприяє формуванню імунітету у новонародженого. Діти, які отримують грудне молоко, менше хворіють застудними та інфекційними захворюваннями, кишковими розладами, менше страждають на алергію. Вигодовування груддю сприяє  не лише зміцненню здоров’я, але й емоційному та інтелектуальному розвитку малюка.

Грудне молоко має  унікальні захисні властивості. Дитина, що перебуває на грудному вигодовуванні рідше хворіє, захворювання в нього перебігають не так важко, рідко виникають ускладнення. Грудне молоко  попереджує виникнення алергії.

Грудне вигодовування задовольняє не тільки харчову  потребу дитини, але й смоктальний рефлекс, що формується в утробі матері. Завдяки ссанню розвивається щелепний апарат, м’язи рота й гортані. Зверніть увагу, як зосереджена дитина біля грудей, як  поглинена вона своєю роботою. У цьому процесі задіяні всі органи, активізується мозковий кровообіг. На грудному вигодовуванні раніше формуються всі системи організму, у тому числі ендокринна і нервова, відмічається випередження в інтелектуальному й емоційному розвитку.

У порівняльних дослідженнях виявлено, що в дітей на штучному вигодовуванні захворюваність на кишкові інфекції в 10 разів вища, ніж у дітей, що перебувають на грудному вигодовуванні, на загальні інфекційні захворювання – в 4,3 раза, алергічний діатез – в 4, анемію – в 3, рахіт – у 2 рази.

Перший близький контакт дитини з іншою людиною – це контакт із матір’ю. Біля материнських грудей дитина  почувається в безпеці. Якщо мати радісно й охоче годує своє маля, це  сприяє формуванню в нього позитивного відношення до світу й людей, до себе самого. Приємні відчуття матері при годуванні грудьми передаються дитині гормонально, через тілесний контакт, серцебиття, погляд, інтонацію голосу.

І мати відповідає за те, щоб це радісне враження на закарбувалося малюку на все життя. Біля грудей матері розвивається здорова чуттєвість дитини. Прекрасне з’єднання фізичної й духовної спільності матері й дитини.

Бажання та можливості всіх закладів охорони здоров’я націлені на те, щоб діти зростали здорові, щасливі та впевнені в своєму щасливому майбутньому.

Ніна Требухова, лікар-педіатр КНП «Машівська лікарня» Машівської селищної ради.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

sixteen − 1 =