ЩО ТАКЕ КТ ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЕВОЇ ДІЛЯНКИ?

У сучасній стоматології найбільш інформативним і точним методом дослідження кісткової тканини щелепно-лицевої ділянки є обстеження за допомогою комп’ютерного томографа. Комп’ютерна томографія (КТ) дозволяє отримати тривимірний пошаровий знімок (ширина зрізу – до 1 мм) і комп’ютерне об’ємне відображення верхньої і нижньої щелеп, а також їх анатомічних утворень, таких як нижньощелепний канал, гайморові синуси, скронево-нижньощелепний суглоб. КТ – додатковий метод дослідження, що використовується для точного аналізу структури кісткової тканини, постановки клінічного діагнозу та складання адекватного плану лікування і є ключовим при виборі методу дентальної імплантації. Процедура сканування триває не довше хвилини і є абсолютно безболісною, не передбачає занурення в апарат.

КТ також використовується для вибору методу лікування в ортодонтії, дитячій, терапевтичній та хірургічній стоматології, дозволяє оцінити зачатки постійних зубів, напрямок їхнього росту, стан періодонта зубів. Метод інформативний при лікуванні каналів зубних коренів і при виявленні змін при ЛОР-захворюваннях верхньої щелепи.

Комп’ютерна томографія щелепи показує стан певної ділянки і дає можливість визначити патологічні порушення. Діагностика цієї області проводиться при підготовці до важких стоматологічних операцій (видалення ретенованих зубів, установка імплантатів). Точний аналіз будови щелепної кістки дає можливість хірургу отримати повне уявлення про анатомічні особливості пацієнта і вибрати відповідну тактику лікування а також запобігти небажаним ускладненям під час хірургічного втручання.

Таке обстеження обов’язкове при підозрі на новоутворення (доброякісні або злоякісні пухлини, а також кісти щелеп), при аномалії розвитку кісткової системи області щелепи, при запаленнях і гнійних захворюваннях; при переломах і травмах лицевої частини черепа.

КТ і рентген: у чому різниця?

Різниця між цими методами інструментальної діагностики доволі велика. Бувають моменти, коли їх відмінності відіграють вирішальну роль у постановці коректного діагнозу.

Отриманий результат рентген-знімка оцінюють лише в одній площині, що не дає розгорнутої картини патології. Кісткові утворення можуть заходити один за одного, і рентгенолог не завжди може чітко відрізнити анатомічні структури та патологію, коли накладаються зображення.

КТ, навпаки, дає об’ємну тривимірну модель органу, верхню і нижню щелепу можна оцінити відразу в кількох проекціях, подивитися навіть внутрішню структуру кісткової тканини, будову зубів та якість ендодонтичного лікування.

Дмитро Громов, хірург-стоматолог вищої категорії  КП «Полтавський обласний центр стоматології – стоматологічна клінічна поліклініка».

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

ten + 16 =