ШАНУЄМО, ПАМ’ЯТАЄМО!

26 квітня – День пам’яті Чорнобильської трагедії

Чорнобиль – це трагедія, Чорнобиль – це життя і смерть. Летять року, ніби журавлі над Сулою. Знову розпускається листя на деревах, на крутих схилах цвітуть сади, радісно щебечуть птахи, а тепле сонячне проміння лагідно зігріває землю мальовничого міста Лубни.

35 років тому сталася трагедія планетарного масштабу. Аварія на Чорнобильській атомній станції розділила життя держав, родин і окремих людей на «до» і «після». Близько трьох тисяч лубенців мали стосунок до ліквідації наслідків цієї аварії. Серед них – півсотні працівників закладів охорони здоров’я тодішнього Лубенського району були одними з перших.

Ми схиляємо голови перед пам’яттю тих учасників ліквідації, кого вже немає серед нас. Уві вони – герої, бо ціною власного здоров’я, а часто і життя врятували життя мільйонам.

Плаче мати за сином, плаче дружина за чоловіком, син чи донька – за батьком… Ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС ідуть в інший світ, де немає зла, образ, лицемірства. Туди, де панують духовна благодать, спокій, мир.

У Лубнах встановлено пам’ятний знак ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС, який став місцем традиційного старту легкоатлетичного пробігу пам’яті. В проводиться не один десяток років нашому краї. Започаткований цей захід самими  ліквідаторами. Маршрут пролягає до Алеї пам’яті на Зажур-горі, поблизу Мгарського Спасо-Преображенського монастиря. Тут щороку висаджують берізки на знак пам’яті про своїх померлих товаришів, які передчасно покидають нас через нещадно підірване здоров’я. З кожним роком все більшає  і більшає білокорих красунь на Алеї пам’яті.

Здається, було все це лише вчора, а вже минуло 35 років. І саме ви, ті хто вступив у боротьбу з атомними монстром, сьогодні заслуговуєте на загальну повагу і шану. Хай залишиться в минулому й ніколи не повториться жах ядерної катастрофи.

Пам’ять про цю трагедію збережеться навіки, бо ми не маємо права забувати про тих, хто зробив усе можливе і неможливе, щоб захистити людей від атомного лиха.

Адміністрація, профспілка КП «ЛЛІЛ» ЛМР, Лубенська РО профспілки ПОЗУ з нагоди 35-ї річниці аварії на ЧАЕС зичать міцного здоров’я, оптимізму, гармонії, світла й любові всім учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Бажаємо не пасувати перед труднощами, бути стійкими у щоденній боротьбі за життя. Хай у ваших оселях буде мир, злагода, достаток. Щоб у ваших домівках усього було доволі і розквітало щастя в сімейному колі. Весняного настрою вам на всі пори року, насолоджуйтеся кожною хвилиною свого життя – з роси й води на многії літа.

Ми пам’ятаємо про Ваш подвиг і будемо пам’ятати завжди!

Раїса Сапа, інструктор із санітарно-освітньої роботи КП «Лубенської лікарні інтенсивної терапії Лубенської міської ради»

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

3 × 5 =